Çaykur ve Çaya Sahip çıkmalıyız.

Siyaset 1637+ kez okundu.
 

Çaykur ve Çaya Sahip çıkmalıyız.

İŞ, EKMEK VE ADALET DEMEK İÇİN HAYDE 1 MAYIS’A 1 Mayıs Emek , Dayanışma ve Mücadele günümüz kutlu olsun. 1 Mayıs 1889 yılından beri tüm dünyada işçilerin emekçilerin dayanışma ve mücadele günü olarak kutlanıyor. Ülkemizde de 1 Mayıs İlk olarak 1911 yılında Selanik’te 1912 yılında da İstanbul’da kutlanmış kutlanmış ve 1923 yılında Amele bayramı olarak kutlanarak resmi tatil günü ilan edilmiştir. 12 Eylül Faşizmi tarafından resmi tatil olarak kutlanılması yasaklanmış 2009 yılında yeniden Resmi tatil günü olarak kutlanmıştır. Yoksulluğun, İşsizliğin rekorlar kırdığı, Ekonomik krizin toplumun tüm kesimlerini ağır baskısı altında tuttuğu bir dönem yaşıyoruz. Her şeyin kötüye gittiği bir dönemde 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerle yeni bir umudun ,gelecek güzel günlere inancın yeniden artmaya başladığı bir dönem başladı. Martın sonu bahar oldu. Ülkeye baharın gelmesini geciktirmeye çalışanlar bilsinler ki, bu işin geri dönüşü yok. Tomurcuklar çiçek açmaya durdu. İlimizde de işsizlik had safhada. Esnaf zor durumda. Çay üreticisi geleceğe karamsar bakıyor. Gübre fiyatlarında ki artış Çay üreticisinin belini büküyor. Yaş çay alım fiyatlarında ki belirsizlik devam ediyor. Çaykur’un her an özelleştirilebilecek olması , Çaykur’un Varlık Fonuna devredilmesi Çaykur’un akibeti noktasında vatandaşlarımızı ümitsizliğe itiyor. Vatandaşlarımız ve Çay Müstahsillerimiz biliyor ki Çaykur Özelleştirilirse her şey bugünkünden bile daha kötü olur. Mevsimlik çalışan işçiler kadro bekliyor. Çay eksperleri sorunlarının çözülmesini bekliyor. Emeklilikte Yaşa Takınlar sorunlarının çözülmesini bekliyor,memurlar söz verilen 3600 ek gösterge düzenlemesinin bir an önce hayata geçirilmesini bekliyor..İnsanlarımız iş bekliyor, ekmek bekliyor, adalet bekliyor.. Bu nedenle ; İşsizliğe yoksulluğa karşı çıkmak, Çaykur’un Özelleştirilmesine karşı çıkmak , Gübre Fiyatlarına karşı çıkmak, Yaş Çay alım fiyatlarının bir an önce açıklanmasını talep etmek, Çaykur’un Varlık Fonundan çıkarılmasını talep etmek, Mevsimlik İşçilerin kadroya dahil edilmesini talep etmek, Çay Eksperlerinin sorunlarının çözülmesini talep etmek, Emeklilikte Yaşa takılanların sorunlarını talep etmek için, İş , Ekmek, Özgürlük ve Adalet demek için, Taleplerimizi hep birlikte yüksek sesle söylemek için 1 Mayıs’ta Fındıklı’da saat 12.00 de Tahiroğlu Köprüsünde bir araya geliyoruz. Hayde 1 Mayıs’a.. Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın İşçinin, Emekçinin Dayanışma ve Mücadele günü.   SALTUK DENİZ CHP RİZE İL BAŞKANI                                                            

İŞ, EKMEK VE ADALET DEMEK İÇİN HAYDE 1 MAYIS’A


1 Mayıs Emek , Dayanışma ve Mücadele günümüz kutlu olsun.


1 Mayıs 1889 yılından beri tüm dünyada işçilerin emekçilerin dayanışma ve mücadele günü olarak kutlanıyor.


Ülkemizde de 1 Mayıs İlk olarak 1911 yılında Selanik’te 1912 yılında da İstanbul’da kutlanmış kutlanmış ve 1923 yılında Amele bayramı olarak kutlanarak resmi tatil günü ilan edilmiştir.


12 Eylül Faşizmi tarafından resmi tatil olarak kutlanılması yasaklanmış 2009 yılında yeniden Resmi tatil günü olarak kutlanmıştır.


Yoksulluğun, İşsizliğin rekorlar kırdığı, Ekonomik krizin toplumun tüm kesimlerini ağır baskısı altında tuttuğu bir dönem yaşıyoruz.


Her şeyin kötüye gittiği bir dönemde 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerle yeni bir umudun ,gelecek güzel günlere inancın yeniden artmaya başladığı bir dönem başladı.


Martın sonu bahar oldu. Ülkeye baharın gelmesini geciktirmeye çalışanlar bilsinler ki, bu işin geri dönüşü yok. Tomurcuklar çiçek açmaya durdu.


İlimizde de işsizlik had safhada. Esnaf zor durumda.


Çay üreticisi geleceğe karamsar bakıyor. Gübre fiyatlarında ki artış Çay üreticisinin belini büküyor. Yaş çay alım fiyatlarında ki belirsizlik devam ediyor.


Çaykur’un her an özelleştirilebilecek olması , Çaykur’un Varlık Fonuna devredilmesi Çaykur’un akibeti noktasında vatandaşlarımızı ümitsizliğe itiyor.


Vatandaşlarımız ve Çay Müstahsillerimiz biliyor ki Çaykur Özelleştirilirse her şey bugünkünden bile daha kötü olur.


Mevsimlik çalışan işçiler kadro bekliyor. Çay eksperleri sorunlarının çözülmesini bekliyor. Emeklilikte Yaşa Takınlar sorunlarının çözülmesini bekliyor,memurlar söz verilen 3600 ek gösterge düzenlemesinin bir an önce hayata geçirilmesini bekliyor..İnsanlarımız iş bekliyor, ekmek bekliyor, adalet bekliyor..


Bu nedenle ;


İşsizliğe yoksulluğa karşı çıkmak,


Çaykur’un Özelleştirilmesine karşı çıkmak ,


Gübre Fiyatlarına karşı çıkmak,


Yaş Çay alım fiyatlarının bir an önce açıklanmasını talep etmek,


Çaykur’un Varlık Fonundan çıkarılmasını talep etmek,


Mevsimlik İşçilerin kadroya dahil edilmesini talep etmek,


Çay Eksperlerinin sorunlarının çözülmesini talep etmek,


Emeklilikte Yaşa takılanların sorunlarını talep etmek için,


İş , Ekmek, Özgürlük ve Adalet demek için,


Taleplerimizi hep birlikte yüksek sesle söylemek için


1 Mayıs’ta Fındıklı’da saat 12.00 de Tahiroğlu Köprüsünde bir araya geliyoruz.


Hayde 1 Mayıs’a..


Yaşasın 1 Mayıs, Yaşasın İşçinin, Emekçinin Dayanışma ve Mücadele günü.

 


SALTUK DENİZ

CHP RİZE İL BAŞKANI                                                            

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
timbir - birlik haber ajansi