EK ZAM ORANINI ERDOĞAN AÇIKLADI İŞTE RAKAM

Siyaset 03.01.2023 - 15:00, Güncelleme: 03.01.2023 - 15:03
 

EK ZAM ORANINI ERDOĞAN AÇIKLADI İŞTE RAKAM

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 500 bin sözleşmelinin kadroya geçiş şöleninde konuşuyor.
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 500 bin sözleşmelinin kadroya geçiş şöleninde konuşuyor. "Memur ve emekliye ek zam olacak mı?" sorusu cevap buldu. Erdoğan, memur ve emekliye Ocak zammının yüzde 25 olarak uygulanacağını açıkladı... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sözleşmeliye Kadro Şöleni" programında konuşuyor. Erdoğan memurlara ve emeklilere enflasyon farkının dışında ek zammı duyurdu... İŞte Erdoğan'ın açıklamaları...  Aralık ayı tüketici enflasyonu yüzde 1,18, bir önceki Aralık ayına göre yüzde 64,52 olarak açıklandı. İnşallah önümüzdeki aylarda enflasyondaki düşüş seyrinin devam edeceğini göreceğiz. Enflasyon oranlarının belli olması Memur ve Emekli maaşlarının da şekillenmesi anlamına geliyor. Memur maaşlarında yüzde 87 oranında artış yapmıştık. Ayrıca ek gösterge gibi pek çok adımla kamu çalışanlarımıza ilave imkanlar sağlamıştık. Memur ve emekliye yüzde 25 Ocak zammı Açıklanan 2022 enflasyon oranına göre kamu görevlilerin maaş artış oranı yüzde 16,48 olarak uygulanacaktı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde ise bu oran yüzde 14 olarak ortaya çıkmıştır. Tüm emeklilerimizin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum. Sözleşmeden kadroya kimler geçecek?  Bu kapsamda 4C'den 4B'ye geçenler, Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçıları, vekil ebe, hemşire, aile sağlığı merkezi çalışanları gibi geniş bir alandaki sözleşmeli personelimizin kadrolarına düzenleme yapıyoruz. Kademe ve derece ilerleme hakkına sahip olacak.  Kullanılmayan izinlerini bir sonraki yıla aktarabilecekleri gibi ücretsiz izne ayrılma imkanları da bulunacak. Yurtdışında eğitim, Yemek ücreti yardımından faydalanma haklarına kavuşacak.  Sözleşmenin feshedilmesi halinde tazminat ödenmemesi durumu son bulacak. Sözleşmeden geçen kardeşlerimiz de artık aynı haklardan faydalanabilecektir. 
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 500 bin sözleşmelinin kadroya geçiş şöleninde konuşuyor.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 500 bin sözleşmelinin kadroya geçiş şöleninde konuşuyor. " Memur ve emekliye ek zam olacak mı?" sorusu cevap buldu. Erdoğan, memur ve emekliye Ocak zammının yüzde 25 olarak uygulanacağını açıkladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sözleşmeliye Kadro Şöleni" programında konuşuyor. Erdoğan memurlara ve emeklilere enflasyon farkının dışında ek zammı duyurdu... İŞte Erdoğan'ın açıklamaları...

 Aralık ayı tüketici enflasyonu yüzde 1,18, bir önceki Aralık ayına göre yüzde 64,52 olarak açıklandı. İnşallah önümüzdeki aylarda enflasyondaki düşüş seyrinin devam edeceğini göreceğiz.

Enflasyon oranlarının belli olması Memur ve Emekli maaşlarının da şekillenmesi anlamına geliyor. Memur maaşlarında yüzde 87 oranında artış yapmıştık. Ayrıca ek gösterge gibi p ek çok adımla kamu çalışanlarımıza ilave imkanlar sağlamıştık.

Memur ve emekliye yüzde 25 Ocak zammı
Açıklanan 2022 enflasyon oranına göre kamu görevlilerin maaş artış oranı yüzde 16,48 olarak uygulanacaktı.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde ise bu oran yüzde 14 olarak ortaya çıkmıştır. Tüm emeklilerimizin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini verm ek istiyorum.
Sözleşmeden kadroya kimler geçecek?
 Bu kapsamda 4C'den 4B'ye geçenler, Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçıları, vekil ebe, hemşire, aile sağlığı merkezi çalışanları gibi geniş bir alandaki sözleşmeli personelimizin kadrolarına düzenleme yapıyoruz. Kademe ve derece ilerleme hakkına sahip olacak.
 Kullanılmayan izinlerini bir sonraki yıla aktarabilecekleri gibi ücretsiz izne ayrılma imkanları da bulunacak. Yurtdışında eğitim, Yem ek ücreti yardımından faydalanma haklarına kavuşacak.

 Sözleşmenin feshedilmesi halinde tazminat ödenmemesi durumu son bulacak. Sözleşmeden geçen kardeşlerimiz de artık aynı haklardan faydalanabilecektir. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
musa genç
(03.01.2023 23:15 - #571)
oy yüzde 25 verilir
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve rizeninsesi.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.