24 HAZİRAN COVİD-19 RAKAMLARI AÇIKLANDI. VAKA RAKAMLARI YÜKSELDİ.
Haber
24 Haziran 2020 - Çarşamba 20:14
 
24 HAZİRAN COVİD-19 RAKAMLARI AÇIKLANDI. VAKA RAKAMLARI YÜKSELDİ.
Türkiye Haberi
24 HAZİRAN COVİD-19 RAKAMLARI AÇIKLANDI. VAKA RAKAMLARI YÜKSELDİ.

Bakan Koca’dan YKS açıklaması!


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, YKS ile ilgili açıklamada bulundu. Koca, "Salgın hastalık söz konusu olduğunda 1-2 ay sonrasını öngörmek çok zordur. Bunu artan vakalarla da tahmin edebilirsiniz. Risk bugünden çok daha büyük olabilirdi. Bugünkü gerekçeler yarın da büyüyebilir. DSÖ’nün Eylül ayı için risk ölçeğinde bulunduğunu belirtmek isterim. Sınavın meçhul bir zamandansa şimdi yapılması doğru görülmektedir" dedi.

 

VERİLER AÇIKLANDI


Birkaç haftadır konuşmalarımda belirtiğim bir konu var. Dikkat çektiğim şey, coronaya karşı alınacak önlemlerin sağlığımız için alınan önlemlerin yanı sıra ticaretten üretime, eğitimden ekonomiye kadar alınan önlemler olduğudur. Tüm hayatın yeniden sağlık kazanması, eski temposuna yaklaşması vaka sayılarının kontrol altında tutulmasına bağlıdır. Tedbir birbirimize karşı borcumuzdur. Tüm toplumu etkileyen hastalığın kendisini ve etkilerini el birliğiyle yenmeliyiz.


*Bugünkü vaka sayısı bin 492. Düne göre bir atış görüyoruz. Vefat sayımız 24. Düne göre biraz daha düşüş görüyoruz. Bugün iyileşen vaka sayımız bin 386. Yoğun bakımda hasta sayısı 914, toplam entübe yani solunum cihazına bağlı hasta sayımız 356. Bugünkü test sayımız daha bir artış içinde 53 bin 486.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 24, HAZİRAN, COVİD-19, RAKAMLARI, AÇIKLANDI., VAKA, RAKAMLARI, YÜKSELDİ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı