3600 VE ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA
Haber
05 Kasım 2021 - Cuma 11:45
 
3600 VE ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA
Ekonomi Haberi
3600 VE ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ FLAŞ AÇIKLAMA

3600 ek gösterge ve asgari ücret ile ilgili son dakika gelişmesi! Milyonlarca çalışan bekliyor. 3600 ek gösterge ile ilgili yeni bir açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin duyurdu. Bilgin 3600 ek gösterge ile ilgili yaptığı son açıklamada, "3600 ek göstergesinin bakanlık bünyesinde çalışmaları başladı. Kapsamını ve maliyetini şu anda çalışıyoruz. Yakında sendikalarla birlikte ortak bir çalışma yürüteceğiz." derken, asgari ücrete ilişkin de "Asgari ücret ile ilgili hepimizin yaptığı hesaplar var. Enflasyon karşısında emeği koruyacak bir asgari ücret seviyenin belirlenmesi düşüncesiyle hareket ediyoruz." ifadelerini kullandı.


Milyonlarca çalışanı ilgilendiren son dakika gelişmesi! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den 3600 ek gösterge ve 2022 yılı asgari ücret ile ilgili açıklama geldi.

 


Bakan Bilgin yaptığı açıklamada, "3600 ek göstergesinin  bakanlık bünyesinde çalışmaları başladı. Kapsamını ve maliyetini şu anda çalışıyoruz. Yakında sendikalarla birlikte ortak bir çalışma yürüteceğiz.Asgari ücret ile ilgili hepimizin yaptığı hesaplar var. Enflasyon karşısında emeği koruyacak bir asgari ücret seviyenin belirlenmesi  düşüncesiyle hareket ediyoruz.

 


Asgari ücret ile ilgili yaklaşık 2 bin 500 muhtelif sektörlerde çalışan işçi, işveren , yöneticiler, esnaf başka mesleklerden insanları kapsayan araştırma ile topumun beklentilerini  belirleyen bir araştırma yapıyoruz. Bu bizim için bir kamuoyu beklentisini de gösterme şeklinde bir çalışma olacak. Hesaplarımızı yaparak işçilerimizi koruyacak Asgari Ücret meselesini gündemden çıkaracak bazı rahatlamalar sağlayacağını şimdiden söyleyebilirim." ifadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3600, VE, ASGARİ, ÜCRETLE, İLGİLİ, FLAŞ, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı