5 YILDIZLI OTELİ ARATMAYACAK KALİTEDE.
Haber
05 Ocak 2021 - Salı 23:05
 
5 YILDIZLI OTELİ ARATMAYACAK KALİTEDE.
Türkiye Haberi
5 YILDIZLI  OTELİ ARATMAYACAK KALİTEDE.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI'NDAN İZMİR'E  5 YILDIZLI YURT BİNASI


Türkiye'nin 81 ilinde ve bir çok ilçesinde Üniversite öğrencilerinin  barınması için adeta  seferberlik ilan eden Gençlik ve Spor Bakanlığı İzmir'de 5 yıldızlı bir Yurt binasını daha hizmete hazır hale getirdi.


Bornova İlçesindeki  Ege Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde i  yer alan  ve hizmet ömrünün tamamlayan Ege ve Zübeyde Hanım Kız Yurtlarının yıkılması sonucu aynı arazi üzerinde   inşa edilen 2000 öğrenci kapasitesli öğrenci Yurdu   mimarisi ve öğrencilerin tüm taleplerini karşılayacak birimleri ile İzmir'in parlayan bir yıldızı gibi görenlerin büyük beğenisini topluyor.  
 

Konu ile ilgili açıklamalrda bulunan İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat ESKİCİ; Türkiye'nin 81 ilinden öğrencilerimiz İzmir'deki Üniversitelerimizi sadece eğitim kaliteleri ile değil artık barınacak Yurtlarının  kaliteleri ile de tercih edeceklerdir.   ilizmize gelecek öğrencilere memleketlerindeki aile ortamını yaşatmak istiyoruz . Velilerimiz çocuklarını güven içerisinde gözleri arkada kalmadan  bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Bakanlığımızın yurtlarına teslim edebilirler. dedi.


ESKİCİ,  Ege Üniversitesi Yerleşkesi içerisindeki   öğrenci Yurdunun 2000 öğrenci kapasiteli ve hizmete hazır halde olduğunu ifade ederek, inşallah Pandemi sürecinin sona ermesi  ve  Üniversitelerimizde yüzyüze eğitimin başlaması ile birlikte bu muhteşem Yurt  binasını  öğrecilerin hizmetine sunacaklarını söyleyerek bu tesisin yapımına vesile olan ve emeği geçenlere teşekkür etti..

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 5, YILDIZLI, , OTELİ, ARATMAYACAK, KALİTEDE., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı