50 Kg kontenjan uygulamasının kaldırılmasını bekliyoruz.
Haber
27 Ağustos 2019 - Salı 12:23 Bu haber 4901 kez okundu
 
50 Kg kontenjan uygulamasının kaldırılmasını bekliyoruz.
Siyaset Haberi
50 Kg kontenjan uygulamasının kaldırılmasını bekliyoruz.

İYİ PARTİ RİZE İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI 
 

Çaykur Genel Müdürlüğü tarafından 3. Sürgü yaş çay alım kampanyası 26.08.2019 Pazartesi günü açıldı. 3. Sürgü yaş çay kampanyasının Ülkemize, İlimize ve Üreticilerimize hayırlı olmasını bol kazançlar getirmesini diliyorum. 


Çaykur Genel Müdürü Sayın Yusuf Ziya ALİM yapmış olduğu açıklamada 3. Sürgün Yaş Çay kampanyası süresinde üreticilerimizden dekar başına 400 kg yaş çay alınacağını açıklaması üreticilerimizi ve bizleri sevindirmiştir. Ancak henüz fabrikalarda bir kilo yaş çay gelmeden dekar başına 50 kilo yaş çay alınması kabul edilir gibi değildir. Bu uygulama yaş çay üreticilerimizi tedirgin etmiştir. Dekar başına 50 kilo kontenjan uygulaması derhal kaldırılmadılır. Aksi taktirde üreticilerimiz fırsatçıların eline itilecektir. Üreticilerimiz büyük mağduriyet yaşayacaktır. Bu konuyla ilgili Rize’deki sivil toplum örgütlerinin hiçbir tepki vermediğini görmekteyiz.


Özellikle Rize Ziraat Odası Başkanlığı ve İlçe Ziraat odalarının hiçbir tepki vermemesi anlaşılır gibi değildir. Rize Ziraat Odası bugün üreticilerin yanında olmayacaksa ne zaman yanında olacaktır. İYİ Parti tüm teşkilatlarıyla birlikte üreticilerin haklarını savunmaya devam edecektir. Bu mağduriyetleri giderilene kadar üreticilerimiz ile birlikte hareket edeceğiz. Bu sorunları her platformda dile getireceğiz. Kesinlikle üreticilerin mağdur edilmesine göz yummayız. Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğünden derhal dekar başına 50 Kg kontenjan uygulamasını kaldırmasını bekliyoruz. 

 

Mustafa ALPEREN 

İYİ Parti Rize Teşkilat Başkanı ve İl Başkan Vekili 

                               

Kaynak: Editör:
Etiketler: 50, Kg, kontenjan, uygulamasının, kaldırılmasını, bekliyoruz., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı