Ak Parti Rize İl Başkanı Alim’den Ramazan Bayramı Mesajı
Haber
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 23:53
 
Ak Parti Rize İl Başkanı Alim’den Ramazan Bayramı Mesajı
Siyaset Haberi
Ak Parti Rize İl Başkanı Alim’den Ramazan Bayramı Mesajı

AK Parti Rize il Başkanı İshak Alim, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


İl Başkanı Alim mesajında, Bir bayrama daha ulaşmanın sevincini, manevi hazzını ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “ On bir ayın sultanı Ramazan ayının manevi iklimiyle birlikte bir ramazan ayını daha geride bırakarak bayrama ulaşmanın manevi huzurunu yaşamaktayız.
 

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayı müminler için önemli bir fırsattır. Bizler, ramazanın vesile kıldığı kardeşlik ve yardımlaşma duygularını asırlar boyunca özümsemiş; bu atmosferi bütün hayata yaymayı başarmış köklü bir geleneğin birer fertleriyiz.. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bayramlarımız, hepimiz için büyük anlamlar ifade etmekte olup, taşıdıkları anlam ve öneme uygun olarak kutlanmalıdır.


Bildiğimiz üzere Covid-19 salgını dolayısıyla bu yıl tüm ülke genelinde bayram boyunca sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Ülke olarak pandemi  süresince son  derece başarılı  bir performans ortaya koyduk.  Her bayram olduğu gibi bu bayram da ailemizle, çocuklarımızla, akrabalarımızla ve sevdiklerimizle bir araya gelerek mutluluğumuzu paylaşmayı isterdik fakat Bu bayramı alınan önlemlerden dolayı sevdiklerimizden biraz uzakta ve buruk bir şekilde kutlayacağız. Eskiden olduğu gibi ziyaretler yapamayacağız. Bu durum hüznümüzü artırıyor olsa da, sıhhat ve selametimiz için bunun gerekli olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Allah’ın izniyle kucaklaşacağımız, doyasıya kutlayacağımız ve bir arada geçireceğimiz daha nice bayramlarımız olacak.


Daha nice ramazan aylarında buluşmak ve kucaklaşmak ümidiyle mübarek Ramazan Bayramımızı kutluyor, hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti, Rize, İl, Başkanı, Alim’den, Ramazan, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı