BARİ RİZE HAVALİMANINA SAHİP ÇIKALIM
Haber
04 Haziran 2022 - Cumartesi 10:08
 
BARİ RİZE HAVALİMANINA SAHİP ÇIKALIM
Siyaset Haberi
BARİ RİZE HAVALİMANINA SAHİP ÇIKALIM

BÖYLE GİDERSE RİZE HAVALİMANINA, TRABZON AKTARMALI UÇARIZ !

 

BBP Rize Merkez İlçe Başkanı  Abdülkadir USTA yaptığı açıklamada ; Rize-Artvin  Havalimanı görkemli açılışından bu güne kadar, her gün ya  sefer sayılarından, ya sefer saatlerinden, ya sefer konulmayan illerden,  ya yolcu taşıması  yapan şirketten, yada  emsal bilet fiyatlarından tutunda, her gün  halkımızın haklı şikayet ve tepkileri olduğunu ifade etti.


Usta açıklamasında;  İşin iç yüzünü incelediğimiz vakit, herzaman olduğu gibi,  ağır basan Trabzon Bürokrasisine karşın, Pasif durumda kalan Rize siyasetçisini görmekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Rize'mize ve Bölgemize bu muhteşem eseri kazandırmış, ama bizim Rize'li Vekillerimiz ve bürokrasimiz buna malesef ki sahip çıkamıyor.  Bu suskunlukları devam ederse çok yakında Rize-Artvin Havalimanına Trabzon aktarmalı uçarız dedi.


"BARİ HAVALİMANINA SAHİP ÇIKALIM"Usta açıklamasının devamında ;  Rize de Cumhurittifakı ve tüm siyasiler,  söz konusu ilimizdeki hizmet ve projeler ise, hep birlikte sahip çıkmaya davet ediyoruz. Çaydan sonra bölgemiz de bacasız sanayimiz  turizm sektörü için, büyük bir kazanım olan bu Havalimanımıza tam destek verelim. Yanı başımızda komşumuz  Trabzon,  Rize'miz de ne yapılırsa bir alternatifini üretme derdinde, örneğin  Ovit Tüneline karşın, ilave Zigana Tünelini Yaptılar, ilk bizde olan şehir Hastanesi'ne Karşı, bizden önce  şehir Hastanesi inşaat temeli attılar, biz Lojistik dedik, onunda hamlesini yaptılar, havalimanı dedik, ikincisinin yapacaklar,  kısacası bizim hiçbir zaman önlerine geçmemizi istemezler. Bu duruma karşı uyanık olup eserlerimize Devasa Projelere sahip çıkalım diyoruz. Rize'de bir olalım Birlik olalmamız gerektiğini ifade etti

Kaynak: Editör:
Etiketler: BARİ, RİZE, HAVALİMANINA, SAHİP, ÇIKALIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı