BELEDİYE VE ÖZEL İDARE ÇALIŞANLARINA VERİLEN DENGE TAZMİNATI HERKES İSTİYOR
Haber
21 Aralık 2021 - Salı 19:54 Bu haber 2751 kez okundu
 
BELEDİYE VE ÖZEL İDARE ÇALIŞANLARINA VERİLEN DENGE TAZMİNATI HERKES İSTİYOR
Ekonomi Haberi
BELEDİYE VE ÖZEL İDARE ÇALIŞANLARINA VERİLEN DENGE TAZMİNATI  HERKES İSTİYOR

BU NEYİN DENGESİ
 

Türkiye'de kamu çaluışanları arasında gözden kaçan büyük bir adaletsizlik.


Kamuda çalışan memurların maaşlar genel Bütçede Hükümetler tarafından belirleniyor  Verilen ücrete  kamu çalışanları  bugüne kadar itiraz etmiş değil.


Ancak kamuoyunun gözünden kaçan bir uygulama kamuda çalışma barışını oldukça bozuyor.


İl Özel İdarelerinde ve belediyelerde çalışan kamu görevlilerine SOSYAL DENGE TAZMİNATI adı altında hatıra sayılır bir ilave ücret veriliyor.


Kamudaki diğer  çalışanlara  verilmeyen bu ücret sadece Özel idare ve Belediye çalışanlarına neden verilir diğer kamu çalışanları anlanlamakta zorluk çekiyor.   Birileri zamanın birinde böyle bir uygulama çıkarmış ve günümüzde kamudaki ücret adaletsizliği davetiye çıkaran bu uygulama  maalesef halen devam etmektedir.


Burada ölçü nedir. Bu kurumlarda çalışanlar Milli Eğitimde, Tarımda, Maliye'de, Sağlıkta , Gençlik ve Sporda Nufusta çalışanlardan daha zor şartlarda mı çalışıyorlar veya daha mı çok verimliler. herkesin merak ettiği konu bu . 


Kamu çalışanları,  ÖZEL iDARE VE BELEDİYELERDE çalışanlar Bu ücreti neden alıyorlar demiyor ama verilecekse herkese verisin veya bu ücret kaldırılsın bu kadar adaletsizlik olmaz diyorlar  

Kaynak: Editör:
Etiketler: BELEDİYE, VE, ÖZEL, İDARE, ÇALIŞANLARINA, VERİLEN, DENGE, TAZMİNATI, , HERKES, İSTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı