Bu kokuya bayılacaksınız! Bahçeden sofranıza harika meyveler!
Haber
16 Mayıs 2022 - Pazartesi 10:04
 
Bu kokuya bayılacaksınız! Bahçeden sofranıza harika meyveler!
Ekonomi Haberi
Bu kokuya bayılacaksınız! Bahçeden sofranıza harika meyveler!

Bu kokuya bayılacaksınız! Bahçeden sofranıza harika meyveler!

 

Her meyve kokusu yılın değişen mevsimleri ile gelen yeni deneyimleri ortaya koymaktadır. Her meyve insanı cezbeden, kendine has bir kokuya sahiptir. Bu koku meyve kabuğunda ve içerisinde yer alan uçucu yağlardan kaynaklanmaktadır. Bu kokular insanın iştahını açarken aynı zamanda doğal ve taze bir meyvenin de göstergesidir. Kokladığımız bir koku beyinde limbik sistemi aktive eder. Bu durum aldığınız kokunun ne olduğunu anlamadan önce beyinde bu kokuya yönelik duyguların hatırlanmasına sebep olur. Şüphesiz ki geçmişte aldığınız çok güzel meyve kokularını size hatırlatacaktır.

Çarkıfelek Meyvesi

 

Mayhoş ve lezzetli bir kokuya sahip olan çarkıfelek meyvesi sağlık üzerine sayısız faydaya sahiptir. Subtropik bir meyve olmasına rağmen son yıllarda ülkemizde üretimi yaygınlaşmıştır. Haziran sonlarında olgunlaşmaya başlayan Çarkıfelek meyvesinin eylül ayı sonlarına kadar hasadı yapılmaktadır. Bu dönemde dalından taze taze tüketilebilir. Vücuttaki iltihabı azaltan, kansere karşı koruyucu, vitamin ve mineral deposu bir meyvedir. Mevsiminden toplanan taptaze Çarkıfelek meyvelerini portakalbahcem.com üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Portakal

Portakal en sık tüketilen meyvelerden biri olmakla birlikte hoş bir kokuya sahiptir. Öyle ki portakal kokulu parfümlerin birçok büyük marka tarafından ticari üretimi yapılmaktadır. Güzel kokusu bir yana taze ve doğal bir portakalın  lezzeti ve sağlık faydaları saymakla bitmez. Ülkemizin coğrafi işaretli Finike portakalı tat konusunda uluslararası birinciliğe sahiptir. Yetişkin bir insanın C vitamini ihtiyacını karşılamada büyük öneme sahiptir. Bağışıklığı güçlendirir. Hücresel hasar oluşumunu engelleyerek kanser hastalıklarına karşı koruyucu etki gösterir. Mis gibi kokan taptaze portakallar için https://www.portakalbahcem.com/  adresini ziyaret edebilirsiniz.

Domates

Ülkemiz dünya domates üretiminin öncü ülkelerinden biridir. Birçok çeşidi ile yüzyıllardır bu topraklarda üretimi gerçekleştirilmektedir. Birçok hazır gıda ve besin maddesinde domates katkısı bulunmaktadır. Botanik olarak bir meyvedir. Vücudun su ihtiyacını karşılamaya yardımcı olurken içerdiği lif ile sindirim sistemini güçlendirir. Taze bir domates kokusu sizi alıp geçmişe götürür. Eğer günümüz domateslerinden o eski domateslerin kokusunu alamıyorsanız portakalbahcem.com adresini ziyaret ettiniz mi?

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bu, kokuya, bayılacaksınız!, Bahçeden, sofranıza, harika, meyveler!,
Yorumlar
Haber Yazılımı