ÇAĞRIMIZI TEKRAR EDİYORUZ. GELİN DESTEK VERİN
Haber
30 Haziran 2020 - Salı 12:18
 
ÇAĞRIMIZI TEKRAR EDİYORUZ. GELİN DESTEK VERİN
Siyaset Haberi
ÇAĞRIMIZI TEKRAR EDİYORUZ. GELİN DESTEK VERİN

ÇAĞRIMIZI TEKRAR EDİYORUZ. GELİN DESTEK VERİN ÇAY ÜRETİCİSİNİN MAĞDURİYETİNİ GİDERELİM.


İKİNCİ SÜRGÜN BAŞLAMADAN MECLİS TATİLE GİRMEDEN  ÖZEL SEKTÖRÜN ÇAY KUR’UN AÇIKLAMIŞ OLDUĞU FİYATIN ALTINDA ALIM YAPMASINI YASAKLAYALIM.


Birinci sürgünde yapamadık , şimdi İkinci Sürgün başlayacak. Bari bu sürgün başlamadan 2019 yılında Genel Başkan Yardımcımız Gülizar Biçer Karaca , 2020 yılında da Trabzon Milletvekilimiz Ahmet Kaya tarafından verilen “ Özel Sektörün Çaykur’un açıklamış olduğu fiyatın altında alım yapmasını yasaklayan” Çay Kanununda değişiklik yapılması teklifini destekleyin ve yasayı 1 saatte mecliste geçirelim ve Çay üreticisinin mağduriyetini giderelim.


Ya partimiz tarafından verilen değişiklik önergesini destekleyin ya da hep birlikte ortak ortak teklif verilsin yasa değişikliği meclisten kabul edilsin.


Bu değişiklik önergesinin kabulü 1 saatlik bir olay. Ardından hızlı bir şekilde hep birlikte tüm tarafların dahil olmasıyla Çay Kanununu çıkaralım.


Daha önce Partimiz Milletvekili Bekaroğlu tarafından verilen Çayın sorunları tartışılsın önergesi Mecliste AKP ve MHP’nin oylarıyla red edilmişti.


Şimdi samimiyet zamanı.


Türkiye Büyük Millet Meclisi tatile girmeden ve 2. Sürgün başlamadan Mecliste gurubu bulunan siyasi partiler destek versinler ve Meclis tatile girmeden hemen yasa değişikliğini gerçekleştirelim.


Hani belki CHP verdi diye desteklemek istemeyenler olabilir o zaman tüm partiler ortak teklif versinler yasa değişikliği meclisten geçsin.


Biz buna razıyız. Yeter ki çay üreticisinin mağduriyeti giderilsin.


Sonra hep birlikte hazırlanacak olan Çay Kanununu meclisten geçirelim.Saltuk DENİZ
CHP Rize  İl Başkanı

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAĞRIMIZI, TEKRAR, EDİYORUZ., GELİN, DESTEK, VERİN, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı