ÇAY TARIMI İÇİN GELENLER RİZE'DE KONTROL ALTINDA
Haber
23 Mayıs 2020 - Cumartesi 09:37 Bu haber 519 kez okundu
 
ÇAY TARIMI İÇİN GELENLER RİZE'DE KONTROL ALTINDA
Rize Haberi
ÇAY TARIMI İÇİN GELENLER RİZE'DE KONTROL ALTINDA

Çay tarımı için gelenler kontrol altında tutuluyor


Çay tarımı sebebiyle Rize’ye  gelen vatandaşlarımız kovid-19 salgından korumak için her gün görevli personellerce aranarak kontrol altında tutuluyor.


Sağlık Müdürlüğünce kayıtları tutulan vatandaşların hem kendi sağlıkları hem de geldikleri köy/mahallede yaşayan vatandaşlarımızın sağlıkları için genel sağlık kontrolleri yapılarak, çay tarımına başlamadan önce dikkat etmeleri konular üzerinde uyarılarda bulunuluyor.


Çay tarımı münasebetiyle ilimize gelen vatandaşlarımız Rize giriş noktalarında alınan kayıtları gün sonunda İl Sağlık Müdürlüğümüze teslim edilmektedir.


Müdürlüğümüzdeki görevli personelce bu kayıtlar elektronik ortama aktarılarak müdürlükte bu konu için görevlendirilen yöneticilerinde aralarında bulunduğu 80 kişilik arama timlerine dağıtılıyor.


Ayrıca arama timinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her gün 10 kişilik öğretmen ekipler görev yapıyor. Ekip tarafından sabah 09.00 itibariyle başlayan aramalar gece 00.00 kadar devam etmektedir.


Yapılan aramalarda her aileden çay tarımını yapacak, alım yerinde çay satacak, ailenin tem ihtiyaçlarını giderecek olan bir kişi belirlenerek, numune alınacaklar listesine ekleniyor. Oluşturulan liste bu işin sahada uygulamasını yapacak olan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımız ekiplerine ulaştırılmaktadır.


Saha ekipleri merkez ve ilçe bazlı köy ve mahalle olarak sınıflandırılan listeler doğrultusunda belirlenen vatandaşlarımıza ulaşarak onlardan numune alma çalışması yapacaktır.


İl genelinde kurulan 110’u aşkın saha ekipleri tarafından 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden itibaren alınmaya başlanacak numunelerde yaklaşık 5 bin kişiye ulaşılması hedeflenmektedir.

 

RİZE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAY, TARIMI, İÇİN, GELENLER, RİZE'DE, KONTROL, ALTINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı