ÇAYKUR BİR İLKİ DAHA BAŞLATIYOR
Haber
30 Eylül 2021 - Perşembe 09:39
 
ÇAYKUR BİR İLKİ DAHA BAŞLATIYOR
Rize Haberi
ÇAYKUR BİR İLKİ DAHA BAŞLATIYOR

2021 Yılı yaş çay kampanyasında üreticiden daha çok çay satın alabilmek için stoktaki çaylarının bir kısmını özel sektöre satan ve elde ettiği gelirle üzerindeki faiz yükünü azaltan, şu ana kadar da 800 bin ton civarında yaş çay satın almış olan ÇAYKUR, yaşanan süreç içerisinde ortaya çıkan üretici taleplerini dikkate alarak 3. sürgün yaş çay bedeli karşılığında dileyene bayi fiyatı üzerinden kuru çay verecek.


Önümüzdeki günlerde devreye sokulacak olan bu uygulamada yaş çayına karşılık kuru çay almak isteyene her hangi bir sınır yok. Dileyen asgari 5 kg. almak şartıyla sattığı çayın tümünün bedeli kadar da paketli kuru çay alabilecek.


Üreticiye 3. sürgün yaş çay karşılığında verilecek olan paketli çayların fiyatı ise bayilere satış fiyatından olacak. Örneğin; üretici Tiryaki çayı (kg. başına)30 Tl.’nin altında alabilecek.(Ek; aynı çay bazı satış sitelerinde kg. olarak 69 TL. ye dahi satılıyor)


Şimdilik , bu yöndeki ısrarlı taleplerin nasıl seyredeceğini görmeye yönelik olan bu uygulamada belirli hedeflere ulaşılırsa ÇAYKUR’un bu sistemi gelecek yıllarda daha da geliştirmesi söz konusu.


Piyasada sahte Çaykur çaylarının arttığı iddiası üzerine yurdun çeşitli yerlerinde çay satış reyonları açıp, Çaykur çaylarını tüketiciye ulaştıran ve bu reyonları çoğaltmayı hedefleyen ÇAYKUR , aynı anda tüketici olan üreticiye de kuru çay alternatifiyle kaynağından çay sunmuş olacak.


Doğrusu; bu uygulamanın nasıl seyredeceğini ben de merak ediyorum.!

Uzun zamandır “yaş çayımızın karşılığında ÇAYKUR bize kuru çay versin” diyen üreticiler bakalım bu karar sonrası nasıl bir tutum izleyecek..

Kaynak: () - Adnan ONAY Editör:
Etiketler: ÇAYKUR, BİR, İLKİ, DAHA, BAŞLATIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı