ÇİRKİN PAYLAŞIMA RİZE İL BAŞKANINDAN SUÇ DUYURUSU
Haber
02 Temmuz 2020 - Perşembe 16:40 Bu haber 1164 kez okundu
 
ÇİRKİN PAYLAŞIMA RİZE İL BAŞKANINDAN SUÇ DUYURUSU
Siyaset Haberi
ÇİRKİN PAYLAŞIMA RİZE İL BAŞKANINDAN SUÇ DUYURUSU

Meral Akşener'i hedef alan skandal paylaşıma İYİ Partili Ayşegül Özyanık'dan suç duyurusu


İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık, AKP Küçükçekmece Belediye Meclisi Üyesi Hamza Gönenç'in sosyal medyada yaptığı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alan çirkin paylaşım nedeniyle suç duyurusunda bulundu.


Sosyal medyada İYİ Parti lideri Meral Akşener'i hedef alan çirkin paylaşımlarına bir yenisi daha eklendi.


AKP Küçükçekmece Belediye Meclis üyesi olan Hamza Gönenç sosyal medya hesabında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, yanında PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan ve FETÖ elebaşı Fettullah Gülen ile gösteren bir paylaşıma yer verdi. Söz konusu paylaşımda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da yer aldı.


Gönenç paylaşımında "Mutlu bir aile tablosu!" başlığı altında "Ya RABBİ.Bunları ve sevenlerini ahirettede ayırma…" ifadelerini kullandı.


AKP'li Gönenç'in daha sonra kaldırdığı paylaşımı hakkında İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık, Rize Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.


Suç duyurusunun ardından basın açıklaması yapan İyi parti il Başkanı Ayşegül Özyanık: İYİ Parti Rize teşkilatı olarak son dönemde sosyal medya aracılığı gerçekleştirilen ve ahlak dışı paylaşımlara yönelik bir açıklama yapma ve son dönemde bir belediye meclis üyesinin Genel Başkanımızı hedef alan paylaşımına yönelik sıç duyurusunda bulunmak üzere bugün buradayız.


Bizler İYİ Parti olarak siyasi anlayışımız gereği, her türlü gerginlikten uzak, siyasi nezaket ve üslup içerisinde Milletimizin ayrıştırılması ve kutuplaştırmasını değil, birliğini ve beraberliğini savunan, her türlü önceliği Türk Milletinin acil ve çözüm bekleyen dertlerine ortak akılla çözüm üretilmesini savunan, birleştirici bir siyaset anlayışı ile Türk Siyasetine yön vermek ve nefes aldırmak için Milletimizin sesi olmaya devam ediyoruz.”  İfadelerini kullandı.


Özyanık: “Maalesef son dönemlerde sosyal medya aracılığıyla adeta toplumun her bir kesimini provoke etmek amacıyla edep ve ahlak dışı paylaşımların arttığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni doğan torunu ve kızı üzerinden yapılan kadın ve çocuk bedeni üzerinden yapılan kadın ve çocuk bedeni üzerinden yapılan iğrenç paylaşımlar Genel Başkanımız Meral Akşener’in de en üst perdeden kınadığı bizler de kınıyor ve lanetliyoruz. İlgili kişiler hakkında da gerekli hukuki ve yasal sürecin başlatılmasını talep ediyoruz.


Bununla birlikte, maalesef bir temsil makamında olan Ak Parti Küçükçekmece meclis üyesi olan bir şahıs, kendisine ait sosyal medya sayfaları üzerinden Genel Başkanımız Meral Akşener’i kadın bedeni üzerinden ve terör örgütü üyeleriyle yan yana göstermek suretiyle hedef alan edep ve ahlak dışı çirkin paylaşım gerçekleştirmiştir. Biz bu şahısla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Ama partisinin de bu paylaşımı kınayıp lanetleyerek, gerekli yaptırımı ivedilikle yerine getirmesini temenni ediyoruz. Türk siyasetinde edep ve ahlak dışılıkla mücadelenin tek yolu siyasi partinin öncelikle kendi içinde temizlik yapmasından geçmektedir.


İYİ PARTİ: Türk siyasetinde, kurulduğundan beri terör örgütlerine karşı net tavrı olan, tüm vatandaşlarımıza kapılarını sonuna kadar açarken, Türk devletine ve bayrağına karşı olan herkesi kırmızıçizgisi kabul eden bir partidir.


İyi Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’in terör örgütü üyelerinin fotoshop uygulamasıyla bir araya getirildiği bir resimde, yer alması kadın bedeni üzerinden aşağılanması tüm İYİ Parti camiasını derinden üzmüştür. Bu fotoshop İyi partiye gönül vermiş milyonlarca insanı üzdüğü gibi, sağduyulu birçok vatandaşında tepkisini çekmiştir.


Şüpheli Ak Parti Belediye Meclis üyesinin yapmış olduğu ahlak dışı bu paylaşımı ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e alenen hareket ettiği ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya aşağılanma suçunu işlemekle birlikte, yine şüphelinin paylaşımının başladığında yazdığı “ BUNLARI VE SEVENLERİNİ AHIRETTE AYIRMA..” ibaresi ile aynı hakareti sevenlerine yani yol arkadaşlarına karşı da işlemiştir.


Biz bu sebeplerle İYİ Partiye gönül vermiş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak suç duyurunda bulunuyoruz.” Dedi.

Kaynak: () - Doğancan İLEK Editör:
Etiketler: ÇİRKİN, PAYLAŞIMA, RİZE, İL, BAŞKANINDAN, SUÇ, DUYURUSU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÇİRKİN PAYLAŞIMA RİZE İL BAŞKANINDAN SUÇ DUYURUSU
ÇİRKİN PAYLAŞIMA RİZE İL BAŞKANINDAN SUÇ DUYURUSU
Yorumlar
Haber Yazılımı