CUMHURBAŞKANI ADAYI KULİSLERE SIZDI
Haber
28 Ekim 2021 - Perşembe 16:15
 
CUMHURBAŞKANI ADAYI KULİSLERE SIZDI
Siyaset Haberi
CUMHURBAŞKANI  ADAYI KULİSLERE SIZDI

Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı denilen isim kulislere sızdı

Siyaset kulislerinde CHP'nin 2023'te yapılacak başkanlık seçimine aday olarak göstereceği partisiz ismin eski Coca Cola CEO'su Muhtar Kent olduğu ileri sürüldü.


CHP'nin dolasıyla Millet İttifakı'nın 2023'teki başkanlık seçiminde adayı kim olacak. Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olup olmayacağı belli değil.


Millet İttifakı'nın ikinci büyük partisi İyi Parti'nin Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ya da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı CHP'nin aday göstermesi durumunda destekleyeceklerini açıkladı. 


İttifakın adayının partili mi partisiz mi olmasının daha doğru olacağı tartışılırken gazeteci Emin Çapa, Kılıçdaroğlu'nun adayının kimsenin tahmin etmediği birisi olduğunu aldığı kulis bilgilerine dayanarak isim vermeden ama tarif ederek açıkladı. 


Halk TV programcısı Emin Çapa, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "partiler ile ilişkisi olmayan, kamuoyunda hiç bilinmeyen" bir Cumhurbaşkanı adayı üzerinde çalışmalar yürüttüğünü öne sürdü.

"Ben ciddi bir şok yaşadım, henüz emin değilim"


Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Çapa'nın "Seçmen beğenir mi? Ben ciddi bir şok yaşadım, henüz emin değilim" dediği ismi CHP liderinin onayı olmadan açıklayamayacağını söyledi.


Dün bu paylaşımları yapan Çapa, bugün katıldığı bir tv programında adayın partilerle bağı olmayan, yurtdışında iş yapmış başarılı bir CEO olduğunu söyledi. Borsatek'in haberine göre; Çapa'nın işaret ettiği ismin Muhtar Kent olduğu iddia edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, , ADAYI, KULİSLERE, SIZDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı