Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı
Haber
22 Ocak 2022 - Cumartesi 13:04
 
Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı
Türkiye Haberi
Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı

Sedef Kabaş, Cumhurbaşkanına hakaretten gözaltına alındı

Gazeteci Sedef Kabaş, bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a televizyon programında söylediği sözler nedeniyle hakkında soruşturma açılan gazeteci Sedef Kabaş için RTÜK tarafından da inceleme başlatıldı.


Soruşturma kapsamında polis ekipleri saat 02.00 sıralarında Kabaş’ın Sarıyer’deki evine giderek gözaltına aldı.


Televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alındığı belirtilen Kabaş, Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Ardından Kabaş’ın iki avukatının da Emniyet Müdürlüğü’ne geldikleri öğrenildi.


Sedef Kabaş’ın avukatı Uğur Poyraz sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, Kabaş’ın ifadesinin alınmaya başlandığını, öğleden sonra savcılığa çıkarılacağını duyurdu.

 

Avukat Uğur Poyraz’ın yaptığı açıklama şöyle:

 

*Emniyette Sedef Kabaş’ın ifadesi alınmaya başlandı. Öğleden sonra Çağlayan’daki İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na çıkacağız.

 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı alçak ifadeler ile hedef alan Sedef Kabaş ile ilgili bir açıklama yaptı. Gül, "Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır." dedi.

Bakan Gül'ün konuya ilişkin açıklaması şöyle:

 

Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızı hedef alan edepten nasipsiz, çirkin sözleri lanetliyorum. Haset ve nefretten doğan bu hadsiz ve hukuksuz ifadeler, milletin vicdanında ve adalet önünde hak ettiği karşılığı bulacaktır.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanına, hakaretten, gözaltına, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı