EFSANE BAŞKAN RİZE'DE MEZARI BAŞINDA ANILDI
Haber
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 14:14 Bu haber 450 kez okundu
 
EFSANE BAŞKAN RİZE'DE MEZARI BAŞINDA ANILDI
Rize Haberi
EFSANE BAŞKAN RİZE'DE MEZARI BAŞINDA ANILDI

Rize Belediyesi eski Başkanı merhum Ekrem Orhon’un 37. ölüm yıldönümü ve ebediyete intikal etmiş merhum Rize Belediye başkanlarını anma merasimi vatandaşların katılımıyla düzenlendi.

 

Rize Belediyesi tarafından, Ekrem Orhon’un Rize Kalesi’nde bulunan kabri başında düzenlenen merasime Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ve eşi Fatma Metin, Vali Yardımcısı Gülhani Ozan Sarı, İl Müftüsü Naci Çakmakçı, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, kamu kurum temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Merhum Rize Belediye Başkanı Ekrem Orhon’un kızı Çayhan Orhon Dervişoğlu’nun mesajının okunmasıyla başlayan merasim, katılımcıların konuşmalarının ardından dua ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin yaptığı konuşmada Ekrem Orhon’un eserleri ve fikirleriyle tarihte izler bıraktığını vurguladı. Çocukluk yıllarında Ekrem Orhon’u görme ve tanıma fırsatı bulduğunu belirten Başkan Metin, bulunduğu yıllardan, çok ilerisi için fikirler üreten böylesine önemli bir şahsiyetin başkanlığını yaptığı Rize Belediyesi’nde başkanlık yapmaktan onur duyduğunu söyledi.

 

 

Anma merasimi Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı’nın duasının ardından son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EFSANE, BAŞKAN, RİZE'DE, MEZARI, BAŞINDA, ANILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı