EĞİTİM-İŞ SENDİKASINDAN VE TÜM ÜYELERİNDEN ÖZÜR DİLİYORUZ !
Haber
27 Ocak 2022 - Perşembe 14:00
 
EĞİTİM-İŞ SENDİKASINDAN VE TÜM ÜYELERİNDEN ÖZÜR DİLİYORUZ !
Sendika Haberi
EĞİTİM-İŞ SENDİKASINDAN VE TÜM ÜYELERİNDEN ÖZÜR DİLİYORUZ !

Eğitim-İş Sendikasının 15.01.2021 tarihinde "Sermayeye değil işçiye; esnafa, emekliye, memura; emeğiyle çalışan tüm emekçilere bütçe istiyoruz."  diyerek yaptığı basın açıklamasının, Rizeninsesi.net sitesinde yayımlanan haberinin altındaki yorum kısmına yazdığımız hakaret ve küfür içerikli yorumlarımızdan dolayı çok pişman olduk.
 
 
Hakaret ve küfür ettiğimiz Eğitim-İş Sendikasının, Türkiye Cumhuyeti'nin bölünmez bütünlüğüne ve Türk milletine bağlı, Atatürk İlke ve Devrimlerinden taviz vermeyen, emeğin ve kamu emekçilerinin hakları için var gücüyle mücadele ettiğini öğrenince bu üzüntümüz kat be kat arttı. Bizler başka amaçlar ve sadece kendi çıkarları için eylem yaptıklarını düşünürken, Eğitim-İş'in herkesin hakça yaşamını isteyen, kamu görevlisi olmayan bizleri de düşünerek alanlarda eylem ve basın açıklaması yaptığını; o zaman haberin içeriğini  okumadığımızdan, sonradan okuduğumuzda fark ettik ve daha da pişman olduk.

 
Hak istemeyi ve hak isteyenleri hep düşmanca görmenin nasıl da büyük bir yanlışlık olduğunu, her eylem yapanın ve her eylemin yasa dışı olmadığını; kırmadan, dökmeden yasaların izin verdiği çerçevede bu tür eylemlerin aslında ne kadar gerekli ve doğru olduğunu, demokrasi ve insan hakları açısından önemini bu vesileyle öğrenmiş olduk.
 

Türkiye'de seksen bin üyesi olan Eğitim-İş sendikasının yasal bir eylemine karşı yapmış olduğumuz hakaret ve küfürler için pişmanlığımızı ve özürlerimizi bir kere daha belirtirken Eğitim-İş'e siyasetten bağımsız, yasal ve haklı davalarında başarılar diliyoruz...
 
                                                                                                                                                                         
Salih ÇELİK     /    Ahmet UZUN
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: EĞİTİM-İŞ, SENDİKASINDAN, VE, TÜM, ÜYELERİNDEN, ÖZÜR, DİLİYORUZ, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı