ERDOĞAN MÜJDELERİ SIRALADI
Haber
27 Haziran 2022 - Pazartesi 17:07 Bu haber 1700 kez okundu
 
ERDOĞAN MÜJDELERİ SIRALADI
Siyaset Haberi
ERDOĞAN MÜJDELERİ SIRALADI

ENFLASYON MESAJI

Geçtiğimiz yılın aralık ayında ortaya çıkan kur dalgalanması hepimizin canını sıkmıştır. Milletimizden biraz daha sabır bekliyoruz.2023'ün şubat, mart aylarından itibaren enflasyonu yeniden makul ve hızla daha da aşağılara indirebileceğimiz bir seviyeye çekmiş olacağız. TBMM'de görüşülmekte olan ek bütçe teklifimizdir. Yüksek enflasyonun gelir ve gider rakamlarında yol açtığı değişkenlik ek bütçe ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Ek bütçede gelirler kaleminde 200 milyar liralık bir artış olmaktadır. Kamunun borçlanma ihtiyacı azalmaktadır.

 

"TBMM'YE ÇAĞRIDA BULUNUYORUM"

 

Cumhurbaşkanı maaşı üzerinden ek bütçeyi karalamak isteyenlere bir çift söz söylemek istiyorum. Bizim sistemimizde cumhurbaşkanı maaşı aynı zamanda emekli vekiller ve eski cumhurbaşkanları ile merhum cumhurbaşkanlarının hak sahibi ailelerine yapılan ödemelerin de göstergesidir. Buradan TBMM'ye bir çağrıda bulunmak istiyorum. Ek bütçenin genel kurulda görüşmeleri sırasında Cumhurbaşkanı ödeneği ile ilgili maddenin kanun metninden çıkartılmasını talep ediyorum.

 

ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

 

Asgari ücreti artırırken işverenlerin omuzlarındaki kimi vergileri kaldırarak adil bir yük paylaşımı yapmıştık. Bunun için asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Yapılan artışın istihdamda herhangi bir olumsuz etkiye yol açmasına meydan verilmeyecektir. Bu konuda müjdeli haberi işçilerimizle, emekçilerimizle paylaşmayı umut ediyoruz. NATO görüşmelerinden döner dönmez bunu milletimizle paylaşma fırsatını bulacağız.

 

MEMUR MAAŞLARI BAYRAM ÖNCESİ ÖDENECEK

 

Temmuz ayı memur maaşlarının 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödeneceğini belirtmek istiyorum.


BAYRAM TATİLİ 9 GÜN

 

Kurban bayram tatili 9 gün olarak uygulacak. Bayram sonrası günlerde kamu çalışanları idari izinli sayılacak

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDOĞAN, MÜJDELERİ, SIRALADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı