ESKİ RİZELİ VEKİL KURUÇAY'A ZAMMA ŞERH Mİ KOYDU?
Haber
05 Mayıs 2022 - Perşembe 10:08
 
ESKİ RİZELİ VEKİL KURUÇAY'A ZAMMA ŞERH Mİ KOYDU?
Rize Haberi
ESKİ RİZELİ VEKİL KURUÇAY'A ZAMMA ŞERH Mİ KOYDU?

Yaş çay sezonunun açılmasına sayılı günler kaldı, ülkemizde bütün tarım ürünlerine zam yapılmasına rağmen, Kuru Çay'a zam yapılmaması yöre üreticilerini bu yıl da mı aman, dedirtmeye başlattı.

           
Üreticiler ve bölge insanları olarak AK Parti yöneticileri ve vekilleri ne soruyoruz.......Ülkemizdeki enflasyonu kuru Çay'a zam yapmamakla mı düşürmeyi düşünüyorsunuz. Fedakarlıkları bu bölge insanından mı bekliyorsunuz ?Kuru Çay'a zam yapmamak, bu yılkı yaş Çay sürgününde ÇAYKUR ve Özel sektör sanayicilerini zor duruma bırakmak demek değil mi? Kuru Çay'a zam yapmamak dolaylı olarak üreticinin elindeki yaş Çay'ın vurguncu uyanık Özel sektör sanayicilerine peşkeş çektirmek anlamı taşımaz mı? Kuru Çay'a zam yapmamak, AK Parti il teşkilatının ve vekillerinin  yıpranmasına halkın tepkisini ve eleştirini almasına vesile olmayacak mi?..
           
Ak Parti yetkilileri, Vekiller ve ÇAYKUR üst yönetim kurulu üyeleri, sizler kuru Çay 'a yapılmayacak zamlardan sonraki sıkıntıları, haliyle herkesten iyi biliyorsunuz, neden zam talebiniz olmuyor? Sadece iskontolu satışları azaltmak suretiyle mi zam yaptığınızı düşünüyorsunuz, Evet FAN FİN işlerin den ötürü, yüzde 14 Lük zam yaptınız ama yeterlimi siz ce? Sizler yoksa ,,,muhalefeti tongaya düşürmeyi mi amaçlıyorsunuz. Halka karşı algı yaratıp bakın zam isteyen muhalefet propagandasını mı yapmayı amaçlıyorsunuz ?
                                         
SORUYORUM? …. 
           
Geçmiş bir kaç ay önce ÇAYKUR yönetim kurul üyesi Sayın ayın Hikmet AYAR kuru Çaya yapılacak zamm' a şerh koydu mu?...
           
Bu günlerde muhalefetin ÇAYKUR zarar ediyor veya ettiriliyor algısıyla Rize'nin sevgilisi Genel müdür eleştiriliyorken, Sayın Genel Müdürüme Soruyorum, ORCAY isimli Mehmet ERDOĞAN yanı borsa Başkanının sahibi olan halka arz olan işletmeye BU GÜNLERDE Kuru Çay satışı yaptınız mı? Hiç bir sanayiciye ayrım yapmadan yapılan kuru Çay satışına amenna ve sadaka diyorum 
                                         
FAKAT... 
           
Yapılan kuru Çay Satışların da maliyet hesabı nasıl yaptınız, maliyetin HESABI içine, Yaş Çay maliyeti, Sigorta, Enerji Nakliye ve İşçi giderleri ile birlikte FAİZ giderleri bu maliyet hesabına konuluyor mu........Soruyorum....Lütfen açıklayınız Genel Müdürüm.
           
Şayet konulmuyorsa, Faizden gelen zarar vebal olmuyor mu?
           
33
 artı KDV ile kuru çay satışı yaptınız veya   yapıyormuşsunuz, eğer bu Fiat la satış yapıyor iseniz, bende bütün mal varlığımı satıp kuru Çay almak istiyorum kabul mü Sayın müdürüm......
                                         
KASKETLİ 
           
Bu günlerde ülkemiz de en çok konuşulan ve merak edilen konu 38 yıl sonra bir ilimizi zirveye taşıyan Karadenizli olduğunu söyleyen bir çocuk un hangi ilden olduğu. Başında kasketli dolaşan bu Karadenizli çocuk hangi İl'den olduğunu söyleyemiyor halkın merak etmesini araştırmasını nüfus müdürlüklerin den araştırılmasını istiyordu sanırım...... Ben de Kaç gündür toplumun merak ettiği bu konuyu titiz şekilde araştırarak, bu kasketli in nereli olduğunu büyük bir uğraş sonucunda öğrendim, meğerse 40 yıldır bu ülkeyi yöneten başbakanların cumhurbaşkanının çıktığı Rizeli olduğunu zor zar öğrendim. Fakatttttt,,,, Bu şanlı kutsal İl'in bir ferdi olduğunu neden açıklayamadığını da öğrendim. Bu ilin patentiyle  ve bu ülkenin Başbakanları , Cumhurbaşkan'nın sayesinde zirveye çıkan bu kasketli, bütün ülkenin izlediği basın toplantısında kendi geleceğini düşünmesin den ötürü, ben Rizeliyim  diyemedi Yanı kısaca bu KASKETLİ kovulmaktan korktu.
             
O basın toplantısında yani bütün Türkiye'nin izlediği o basın toplantısında, Bir Rizeli olarak bu ili bu şehri zirveye taşıdığım için mutluyum gururluyum demiş olsaydı, iki ilin küslüğü bitmiş olur hem o ilden hem ilimizden çit çıkmaz, Sayın Cumhurbaşkanımız in tebrik telefonuna da protestolar olmazdı.

Çıkarılacak Sonuç, Nankör muyuz yoksa RİZE ve Rizeliler yani bizler asimilemi olduk 
Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: ESKİ, RİZELİ, VEKİL, KURUÇAY'A, ZAMMA, ŞERH, Mİ, KOYDU?,
Yorumlar
Haber Yazılımı