Evde Kal, Sağlıklı Beslen
Haber
29 Nisan 2020 - Çarşamba 16:45
 
Evde Kal, Sağlıklı Beslen
Sağlık Haberi
Evde Kal, Sağlıklı Beslen

Koronavirüs (Covid19) salgınından dolayı “Evde Kal” çağrılarına uyan yurttaşlarımızın bu süreçte hareketsizlik ve evde ailenin diğer üyeleri ile beraber yüksek enerjili gıdalarla beslenme durumu söz konusu olabilmektedir.

 

Bunun sonucunda ortaya çıkan obezite ve obeziteye bağlı kronik hastalıkların gündeme gelmesi muhtemeldir. Toplumda evlerde kalınan süreçte sağlıklı beslenme bilinci ve farkındalığı oluşturmak amacıyla Bakanlığımız Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Dairesi Başkanlığı tarafından “Evde Kal, Sağlıklı Beslen” temalı bilgilendirmeler hazırlanmıştır.

 

Buna istinaden Rize il merkezimizde hizmet vermekte olan Sağlıklı Hayat Merkezimizdeki Sağlıklı Beslenme Danışmanlık Polikliniğinde görevli Diyetisyenlerimiz tarafından beslenme danışmanlığı ve bilgilendirme hizmetleri verilmektedir.

 

Bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın hafta içlerinde saat 09.30-16.30 saatleri arasında 213 0227 ve 213 0272 telefon numaralarından (Dahili 2045) polikliniğimize ulaşarak gerekli desteği alabileceklerdir.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Evde, Kal,, Sağlıklı, Beslen,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Evde Kal, Sağlıklı Beslen
Evde Kal, Sağlıklı Beslen
Yorumlar
Haber Yazılımı