GENÇ YAZARIN KİTABI RİZE VE TÜRKİYE'DE DAĞITIMDA
Haber
27 Mart 2020 - Cuma 10:08 Bu haber 9184 kez okundu
 
GENÇ YAZARIN KİTABI RİZE VE TÜRKİYE'DE DAĞITIMDA
Kültür Haberi
GENÇ YAZARIN KİTABI RİZE VE TÜRKİYE'DE DAĞITIMDA

DÜŞLERİN KALEMLE BULUŞMASI

 

Genç yazardan okuyuculara “okunası” bir roman “KİRALIK DÜŞLER”

 

Yazar Saniye Ataklı, romanda “hayatın zorlu süreçlerini”  akıcı bir dille anlatıldığını dile getirerek ‘’hayatta karşılaşabileceğimiz her zorluk gözümüzde büyüttüğümüz kadar vardır.’’ Diyerek eserin gençlere umut ışığı olabileceğini belirtti.

 

Küçük yaşından itibaren hayatın zorlu koşullarıyla mücadele etmek zorunda kaldığını söyleyen yazar, romanının üç bölümden oluştuğunu;

 

“Birinci bölümde, geçmişte coğrafyamızda müstesna yeri olan Yemen’in illerinin buram buram kokan havasının solunduğunu, İkinci bölümünde Anadolu’nun birçok şehrinin farklı kültürlerinin lezzetinin tattırıldığını, üçüncü ve son bölümü ise okuyucuları heyecanlı ve sürükletici bir dünyaya götürülmeye çalışıldığını” dile getirdi. Yazar:

 

“Bu son bölüm bambaşka… Tamamını anlatacak değiliz elbette; buradan itibaren hikâyeyi ve yaşananları sizlerin merakına bırakıyoruz... Özetle hikâyeyi okurken kahramanlarımızın seslerini birbirinden ayırt ederek tek tek kendi sesleriyle okuyacağınız derin ve uzun bir roman Kiralık Düşler diyebiliriz…”

 

Yazar, kitabın Türkiye genelinde satışa sunulduğunu, ayrıca Rize, Önce Kitabevi’nden de satın alınabileceğini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇ, YAZARIN, KİTABI, RİZE, VE, TÜRKİYE'DE, DAĞITIMDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı