İKİTİDARLARA GÖRE DEĞİŞMEYECEK BİR EĞİTİM POLİTKASINA İHTİYAÇ VAR
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 09:46
 
İKİTİDARLARA GÖRE DEĞİŞMEYECEK BİR EĞİTİM POLİTKASINA İHTİYAÇ VAR
Siyaset Haberi
İKİTİDARLARA GÖRE DEĞİŞMEYECEK BİR EĞİTİM POLİTKASINA İHTİYAÇ VAR

Değerli Öğretmenlerimiz;


Atatürk’ün başöğretmenliği kabul ettiği bugün öğretmenler günü olarak ilan edilmiştir. Yeni nesilleri yetiştiren saygıdeğer meslek gruplarından biri olan öğretmenlerin öğretmenler gününü en içten dileklerimizle DEVA ailesi olarak kutlarız.


Eğitim fakültelerini bitirip nice emekler sonrasında hakları yiyilmiş, atanamamış KPSS mağduru öğretmenlerimizin de öğretmenler gününü kutlarız. Sınavlar yetmemiş gibi mülakatları şart sunan ve sorularda adaletsizliğin yaşandığı bu sisteme bir dur deme vaktinin geldiğini görmekteyiz. 19 yıldır tek başına iktidarda olan AKP’nin öğretmenlerin giderek ağırlaşan çalışma ve yaşam koşullarını iyileştirmek, artan iş yükünü azaltmak, emeklerine yaraşır bir ücret almasını sağlamak ve eğitimin niteliğini Avrupa standartları ortalamasına taşımak gibi bir hedefi olmamıştır. Her fırsatta mağdur edilen ‘ az çalışıyorlar çok tatil yapıyorlar’ diyerek aşağılanan öğretmenlerin en kısa sürede temel sorunlarının giderilmesi büyük bir önem arz etmektedir.


Eğitim sistemi ve öğretmen yetiştirme konularında arz talep meselesinin eğitim fakültelerinde güncellenmesi gerekir. Bu iktidarlara göre değişmeyecek milli bir politika olmalıdır.


Ülkemizin fedakâr öğretmenleri, sizler her şeyin en iyisine en güzeline layıksınız. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

 

Nurdan ALTINKAYA SELİM
RİZE DEVA PARTİSİ İL EĞİTİM  POLİTİKALARI BAŞKANI

Kaynak: Editör:
Etiketler: İKİTİDARLARA, GÖRE, DEĞİŞMEYECEK, BİR, EĞİTİM, POLİTKASINA, İHTİYAÇ, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı