İYİ PARTİ RİZE İL BAŞKANINA FETÖ'CÜ SUÇLAMASI
Haber
21 Kasım 2020 - Cumartesi 14:30 Bu haber 1880 kez okundu
 
İYİ PARTİ RİZE İL BAŞKANINA FETÖ'CÜ SUÇLAMASI
Siyaset Haberi
İYİ PARTİ RİZE İL BAŞKANINA FETÖ'CÜ SUÇLAMASI


RİZE’de, İYİ Parti Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk, partisinin İl Başkanı Ayşegül Özyanık'ı FETÖ üyesi olmakla suçladı. İYİ Parti Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda partisinin İl Başkanı Ayşegül Özyanık'ı FETÖ’cü olmakla suçladı.

 

Öztürk, paylaşımında, “Daha önce FETÖ üyeliğinden yargılanan İYİ Parti İl başkanı Ayşegül Özyanık, onu deşifre edeceğimden korktuğu için beni partiden ihraç etme kararı aldı” ifadelerine yer verdi. İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile iddialara cevap verdi. Özyanık, “Bir şahıs bana FETÖ’cü isnadında bulunmuş. Benim ne olup olmadığımı herkes bilir, çok şükür en iyisini devletim bilir. Bana FETÖ’cü isnadında bulunan şahsa ve bulunmak isteyebileceklere açıkça çağrıda bulunuyorum. Benimle ilgili ne biliyorsanız, elinizde ne tür bilgi, belge varsa yarından itibaren derhal savcılığa versin. Vermeyen alçaktır, namerttir, şerefsizdir” dedi. İYİ Parti Rize İl Başkanlığı'nın, Güneysu İlçe Başkanı Ali Rıza Öztürk hakkında daha önce ihraç istemiyle disiplin soruşturması başlattığı öğrenildi. 

 

İYİ Parti Güneysu İlçe Başkanı Rıza Öztürk, İYİ Parti Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık hakkında sosyal medya üzerinden çeşitli iddialarda bulunduğu için partiden ihraç talebi ile disipline sevk edildi. 


Öztürk, paylaşımında dosya numarası vererek, soruşturma içeriği hakkında da ciddi iddialarda bulunan Rıza Öztürk, Avukat Ayşegül Özyanık’ın ‘katalog evliliğe’ zorlandığı için örgütten ayrıldığını itiraf ettiğini iddia etti. Öztürk iddialarında şu ifadelere yer verdi:

iŞTEE ÖZTÜRK'ÜN SOSYAL MEDYADAN YAPTIĞI O PAYLAŞIMIN TAM METNİ.

İRize İl başkanı Ayşegül Özyanık fetö soruşturması geçirmiştir. Buna ilişkin dosya numarası 2019/7643 Srş. 2020/272 K. Sayılı dosyadır. Zamanında fetö ile ilişki ve iltisakı bulunduğunu bu dosyada açıkça kendi ifadeleri ile belirtmektedir. Bir İyi Partili ve Türk milliyetçisi olarak bizi ilgilendiren husus, yargılama neticesinde ceza alıp almamasından ziyade vermiş olduğu ifadede de geçtiği üzere bu ilişki ve iltisakın derecesidir. Şimdi, daha önceden bu dosya numarasını ve dosya içeriğindeki bilgileri teşkilat başkanı Mustafa Alperen ile paylaştığın için soruyorum?

1- Liseyi hangi ilde hangi lisede okudun?

2- Çalınmış sorularla üniversiteyi kazandın mı?

3- Üniversitede fetö evlerinde kaldın mı?

4- Örgüt yapılanması içerisinde sohbetlere katıldın mı?

5- Örgütten ayrılma gerekçen nedir?

6- İfadende bahsettiğin gibi Örgüt içerisinde katalog evliliğine zorlandığın, ancak bunu reddettiğin için örgütten ayrıldığını belirttim mi?

7- Senin soruşturma geçirmeni sağlayan, senin ismini veren şahısların akpde siyaset yapmış kişilerin birinci derece yakınları olduğu doğru mu?

8-Bu sorduğum soruların cevapları ve daha fazlası yukarıda dosya numarasını belirttiğim soruşturma dosyasında mevcuttur. Ben dosya numarasını ve içeriğini kamuoyu ile paylaşıyorum. Sen bu dosyada verdiğin ifadeyi bizimle paylaşacak mısın?

9-Böyle bir dosya numarası yok mu diyeceksin. Var benimle ilgisi yok mu diyeceksin.?

10-Paylaşmaktan imtina edersen, benim söylediklerimin doğruluğu tartışılmazdır. Şimdi her konuda olduğu gibi bu konuda da samimiyetsiz ve doğruları inkar eden tavrından vazgeçmemişsin. 3 yıldır il başkanı olduğunu söylüyorsun. Parti kurulduktan sonra senden önce 3 tane il başkanı görev yaptı. Bizi ihraç ettin ettin, kurucu il başkanlarını da mı yok sayıyorsun?

11- Görev süren üç yıl olmamıştır. 2019 da başlayan ve 2020 de biten soruşturmayı, senin hesabına göre 2017 de paylaşmam mümkün olmadı. Senin hakkında suç duyurusunda bulunmamı tavsiye ediyorsun. Sen benim hakkımda suç duyurusunda bulunabilir misin?

Benim hakkımda suç duyurusunda bulunursan, toplanmasını isteyeceğim deliller arasına senin gizli fetö dosyanın eklenmesini isteyeceğimden mi çekiniyorsun.?

12-Ayrıca iftira attığımı söylüyorsun. Gerçekleri söylemenin iftira suçunu oluşturmayacağını bilmiyor musun?
Şimdi sana bir hikaye anlatayım;

- Necip fazıl kısakürek bir gün evine geldiğinde su almak için açtığı dolapta su şişesinin bir alkol şisesi olduğunu görür ve oğluna seslenir

Bu nedir ?

Oğlu der ki; baba defalarca yıkadık ve tertemiz oldu, içinde herhangi bir içki kırıntısı kalmadı, bunu kullanmamızda ne mahsur var ki ?

Necip Fazıl ise oğluna bir lazımlık yani bez getirmesini söyler, oğlu getirdiğinde ise bir bardağın üzerine koyar ve üzerinden suyu dökerek bezden süzülen su ile bardağı doldurduktan sonra oğluna döner

- al bakalım iç şimdi bunu

Oğlunun suratından içinin götürmediğini anlar ve konuşmasına devam eder

Bezde tertemiz hiç kullanılmadı ama neticede bezdir diye üzerinden akan suyu içemiyorsun, çünkü ruhun kabul etmiyor. Bu senin şişen de öyledir, ne kadar temiz olsa da artık ruhum kabul etmiyor.

Benim de üstad Necip Fazıl’ın ifade ettiği gibi şimdi tertemiz görünse dahi geçmişini bildiğim bazı meseleleri ruhum kabul etmiyor ve etmeyecekte.

Partimiz ve il teşkilatımızın topluma açılan yüzleri, geçmişi ve geleceği ile aydınlık yüzler olmalı ki aydınlık yarınlara yürüyelim.

Ayşegül özyanık olarak senin karanlık geçmişin bizi rahatsız ediyor. Halen daha delil ispat arayanlar bu dosyanın akıbetini sorsun. Vermiş olduğu ifadeyi istesin.

Bir fetöcünün fetöcü olduğu daha nasıl ispat edilir. Fetöcü olduğunun belli olması için boynuzlarının ve kuyruğunun mu olması gerekiyor?
Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİ, RİZE, İL, BAŞKANINA, FETÖ'CÜ, SUÇLAMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı