KILIÇDAROĞLU'NA TRABZONLU DANIŞMAN
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 19:15
 
KILIÇDAROĞLU'NA TRABZONLU DANIŞMAN
Siyaset Haberi
KILIÇDAROĞLU'NA  TRABZONLU   DANIŞMAN

KTÜ'de görev yapan TRABZONLU   Öğretim üyesi, Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü üyesi Türkolog Prof. Dr. Kemal ÜÇÜNCÜ CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel’in önerisi  Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun onayıyla CHP ARGE Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu Akademik Danışmanlığına atandı.


Aynı zamanda Kültür Bilimleri başkanı olarak akademi bünyesinde, “ denk bütçe, enerji, SGK açıklarının kısa vadede sıfırlanması, nitelikli endüstri bölgeleri, tarım, hayvancılık , ekoloji ve çevre, kentsel dönüşüm,  üretim ekonomisi” konularında öncü çalışmalar ve projeleri üreten ve kamuoyuyla paylaşan Üçüncü’nün bu çalışmalarını siyasi karar alma süreçlerine yansıtmasının son derece faydalı olacağı değerlendiriliyor.


CHP’ye duyulan güvenin parti içinde yetkili organlara liyakate uygun atamalar yapılarak daha da artacağını bilen Kemal Kılıçdaroğlu’nun, yaptığı son atamanın bu duruma örnek gösteriliyor.


Partili seçmenler tarafından umut verici olarak değerlendirilen bu atama, CHP’nin artık liyakat odaklı siyaset izleyeceği görüntüsü vermesi açısından da son derece önemli sayılıyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KILIÇDAROĞLU'NA, , TRABZONLU, , , DANIŞMAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı