NE İÇİN YAPILDI BİLEN VARSA BERİ GELSİN
Haber
04 Haziran 2021 - Cuma 09:22
 
NE İÇİN YAPILDI BİLEN VARSA BERİ GELSİN
Rize Haberi
NE İÇİN YAPILDI BİLEN VARSA BERİ GELSİN

Bu ilde her siyasetçinin, her müstahsilin, her muhalifin sizin isminiz üzerinde uzlaştığı bölge tarihinde görünmeyen bürokratsınız Sayın Genel müdür….  
   
Lütfen ama lütfen bu aziz bölge insanını rahatsız eden Özel sektör Çay fabrika sanayicilerine kuru çay satmayınız......
   
Üreticilerin keyfine giden çay bohçalarını açmadan alım yapmayı sonlandırınız...... 
   
Popülist olarak uyguladığınız yaş çay kotasını yüksek tutma alışkanlığını bırakınız…Yüksek kota açıklanması müstahsilin kafasının karışıklığına neden oluyor .Sonuçta bekletilerek yaş çay kartlaşıyor.
   
Bekletilip ÇAYKUR'deki kotamı doldurayım düşüncesi, çayın kartlaşmasına çöp olmasına vesile olup ne kota dolduruluyor ne de uygun çay hasatı yapılabılınıyor.
   
Esvabı bozuk alınan Yaş çaylarının (kök, eğreti yaprak vs).toplamda yekunu en az yüzde 10 tutar ki bu 84 milyonun hakkını gaspdırkİ bu üreticiye anlatılmalıdır.
 
ÇAYKUR'un alım politikasının düzelmesi özel sektör sanayicilerinin de kaliteli alim yapmasını sağlayacak kı ,kuru çay kalitesi top dan düzelmesi sağlanmış olacaktır. 
 
Sayın Genel müdürüm, Bölge insani kırk yıldır rahatlığa alıştığından çiftçiliği unuttu ,adeta müteahhitliğe alışarak çay bahçelerini taşeronlaştırdı, lütfen çoluk çocuklarımız için popülist yaklaşımları bertaraf ederek bu nimetin yok olmaması en azından yok olmasını geciktirici adımlar atınız Sayın Müdürüm.
   
Her ne pahasına olursa olsun popülist taban fiyat açıklanmamalı dünya piyasaları göz önünde bulundurularak Fiat oluşturulmalıdır. Bu nimet rekabete dayanıklı olmalı bu bölgemiz için yaşatılmalıdır.
   
Yusuf Ziya ALİM Bu il de ve bölgede güven ve sevgi köprüsüdür lütfen aziz müstahsillerin ve yarınlarının yanında olunuz sayın genel müdürüm...
     
 ÜRETİCİ İSYANDA OLUP SORUMLU SADECE ÖZEL SEKTÖR BARONLARI MI....
   
TABAN fiyat açıkladıktan sonra kuru Çay'a yapılmayan zam dönüp dolaşıp üreticiyi zora sokacağı aşikârken susanlar neye kime hizmet ediyorsunuz….
   
Mehmet dayı Ayşe yenge sayın üreticiler, Dünyanın hiçbir ülkesinde özel müteşebbis cebinden para aktararak ticaret yapmaz. Bugün bu bölgede ÇAYKUR dan kuru çay satın alan özel sektör baronları hariç bütün özel sektör sahipleri yaş çay taban fiyatının altından çay almaları kaçınılmazdır. Aldıkları Fiat gecen yıldaki ayni seviyededir. Kömür işçilik yakıt enerji fiyatlarının onca arttığı ülkede yaş çay fiyatını artırıp kuru çay fiyatını artırmamak özel sektöre kapa demektir. Bu sıkıntının bağıra bağıra geldiğini gören Ticaret odası- Borsa- Ziraat odası- STO- STK- Odalar sizleri bu sıkıntı ilgilendirmiyor mu ,yoksa ses çıkarmamanızın nedeni AK Parti bu ilde sıfırlansın diyemi? Ankara'dan bir açıklama olduğun da peş peşe açıklama yapan koltuk sevdalıları, Rize de bir algı yaratarak buradaki siyasetçilerin de önünü açarak kuvvetlendirecek bu sıkıntılı surecin kuru cay a zam yapılarak aşılacağı algısını neden oluşturmazsınız. Sizler yoksa ülkedeki bu durumdan durum müteelasınımı içindemisiniz yani bekle gör taktığı içinde misiniz, fakat üretici isyanda sanayıcı zorda çıkış yolunu sizler bulmanız gerekmez mı, eyyyy koltuk sevdalıları.
   
Bu süreçte Özel sektör sahiplerine en azından birkaç puan düşük kredi verilecek adımlar atılamaz mı? Yiğidi öldür hakkını ver ,Özel sektördeki birkaç acımasız baronlar hariç düşük fiyat alımları yapsalar dahi yaşamaları zor görünüyor, gereken adımlar atılmasa uyarıyorum üçüncü çay alımları çok zor olacak iletiyorum...
      
PANDEMİ İLE BİRLİKTE ETKİNLİK,AMAÇ NE,  NE İÇİN YAPILDI BİLEN VARSA BERİ GELSİN

Pandemi bittiğinin ertesi günü Siirt'ten onlarca insanı Rize'ye getirmek, halkın duyurusuna kapalı şekilde etkinlik yapılması, bunca ekonomik sıkıntı çeken ilimiz ve ülkemizde bu etkinliği düzenlemek ne derece doğru idi. Amaç ne, konu ne, ne amaçla düzenlendi, halk in şehrin haberi olmadan pandeminin ilk gününde Kültür müdürlüğünde düzenlenmesindeki amaç ne, bu etkinlikten il kültür müdürlüğü kıra aldı mı, bu masrafları kültür bakanlığımı karşıladı, hiç sanmam,  bunca insanın sıkıntı çektıği süreçte onlarca insanın yedirilip içirilip gezdirilmesi ne derece doğru, müstahsilin kan ağladığı bu günlerde pandemi sürecinde, finansör kurum kuruluşlar hangileri birileri açıklasın, Devletin bakanlıkları bu süreçte bu gibi işlerde  tek metelik vermeyeceğinden adım gibi eminim,  devlet vatandaşı biraz rahatlatmak amacıyla kaynak yaratmayı düşünürken, esnaf isyanda iken amaç ne idi.....  Bu bolluktan benim anamın da yararlanmasını istiyorum. Bırakın mönser sinyor etkinliklerini bu işler 2000'den önceye kaldı hortlatmayın bu işleri….


SAYGILARIMLA 
Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: NE, İÇİN, YAPILDI, BİLEN, VARSA, BERİ, GELSİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı