NELER OLUYOR BİZE? BİZE NELER OLUYOR?
Haber
23 Mayıs 2022 - Pazartesi 18:17
 
NELER OLUYOR BİZE? BİZE NELER OLUYOR?
Rize Haberi
NELER OLUYOR BİZE? BİZE NELER OLUYOR?

NELER OLUYOR BİZE?  BİZE NELER OLUYOR?


*Biz Rize'de ayırmazdık sağcıyı, solcuyu, penaltıcıyı golcüyü.. Biz bir arada ne güzel yaşadık Milli Görüşlü gençlere sen ocusun bucusun faşistsin demeden tiyatro eğitimi veren devrimci Cemal Melemşe ile Serhan Pırpır' ile…


*Başımız sıkıştığında yardıma koşan Nihat Mete “O bizden deyildu” demezdi...


*”Yerel basın temsilcisi memleketinden yana taraf olur” mantığıyla Rizeli Başbakanın Anavatan Partisi’ni sürekli eleştirdik. Ama sosyal hayatta gidip Anaplılarla oturup çay kahve içer. Sohbet ederdik. 


*Komonist Yüksel Fener'in büfesiydi buluşma noktamız.. 


*İnandığımız bir düşünce vardı. “Koç burcuna yay burcuna çocukların avucuna” belki “hak yol İslam yazamadık” ama bir arada yaşamanın güzelliğini yaşadık. 


*Yerel gazetecilik dönemimde en büyük yardımı Cumhuriyet Gazetesi Rize Temsilcisi Ömer Şan’dan aldım. “Sen sağ mevkide top oynuyorsun sana pas atmam” demezdi.


Birlikte buluşturduk Çay Mitinglerinde. Biz atadan öyle görmüştük. Sol kanadın Rize"de söz sahibi isimlerinden Mehmet Ali Güven yoksul hastalarına sen şucusun bucusun demeden ücretsiz bakardı . Bu gün bile Rize'nin en ücra köyünden birilerini sorun Eski Mebus Sami Kumbasar isim isim sayar size atalarınızı..


1960 askeri müdahalesi sonrası her şehirde Demokrat Parti yöneticileri tutuklandım Hapse atıldı. Rize de bir tek tutuklama olmadı. Çünkü dönemin CHP Rize İl Başkanı Mehmet Ali Kumbasar "Bir tek Demokrat Partili"ye dokunursanız önce beni alacaksınız" demiş duvar olmuştu. 


Ya şimdi!...

Kaynak: () - Fatih Sultan KAR Editör:
Etiketler: NELER, OLUYOR, BİZE?, BİZE, NELER, OLUYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı