O AFİŞİ ASANLARA YAKIŞMADI
Haber
06 Mayıs 2022 - Cuma 15:13
 
O AFİŞİ ASANLARA YAKIŞMADI
Siyaset Haberi
O AFİŞİ ASANLARA YAKIŞMADI

Kendimi bildim bileli şehirde oturmama rağmen,bayramları köyümüze gidip köydeki camide bayram namazını köylülerimiz le beraber kılar bayramı birlikte idrak ederek  dost arkadaş mezar ziyareti yapıp evimnde bayram süresince dinlenirdim. 

Bu geçmişten gelen kuralımı İBB. Başkanı Ekrem İMAMOĞLU' nun Rize ziyaretinden ötürü  Bayramın İkinci gününde  bozdum.
       
İMAMOĞLU'nun  Rize ziyaretini,yol boyunca karşılanmasını,esnafla bayramlaşmasını,il ve ilçelerdeki otobüs üstünden halka hitaben konuşmalarını yakinen takip ederek bazende yanımda bulunan Ertuğrul ÖZKÖK veya İsmail SAYMAZ veya Nagehan ALÇI gibi ülkemizin fikir usdatlardan o an gerçekleşen enteresan görsellerle ilgili  fikir teatisinde bulundum.
         
Bir kere şunu belirtmek isterim ki CHP il Başkanı Saltuk DENİZ in il  başkanlığı süresince politik düşüncelerinden dolayı kullanmış olduğu dil üslup  meyvelerini vermiş olduğunu özellikle bu ziyarette çok hissettim. Bu üslup,iktidar bileşenlerince de,  ilimizde karşılık bulduğunu görüyoruz, bu konuda  AK Parti ve MHP il başkanlarına da ayrıca bir teşekkür etmek gerekr.

Daha önce birçok kez röportaj yaptığım CHP İl Başkanı Saltuk DENİZ'e  İBB Başkanı İMAMOĞLU 'nu Rize'ye  çağıracak mısınız diye sorduğumda ;  üç beş kez  randevuleştiklerini fakat ülke genelindeki sıkıntılardan ötürü ziyareti ertelediklerini söylemişti,, hatta en son konuşmamızda bayramın ikinci günü Rize'de bayramlaşma yapacağını ilimizde ağırlayacağımızı bana ifade etmişti. Hatta İMAMOĞLU'nun kendi ağzından da  Saltuk Başkan beni Rize'ye Çok kere çağırdığını  fakat işlerinin  yoğunluğundan buna icabet edemediğini, bayramın İkinci Günü Rizeli hemşerilerimle bayramlaşmak için Rize'ye bayramlaşma ziyareti yapacağını ifade ettiğini bizzat ı duymuştum.
       
Bu ziyaret miting havasında değil amatörce herkesin bayramlaşmada yapmış olduğu törenler gibi idi, bunun  MİTİNG  Havasına  sokulması veya öyle algı yapılması sadece iftira karalamak veya görmeden,  hissetmeden yazmadan öte bir şey değildir. Alanlardaki insanları tek tek sayanlara sormak isterim ki  spontane  geliştiği gözlenen Çayeli çıkışında kadınların otobüsün önüne atlayıp İMAMOĞLU nu otobüsten indirip sarılmalari ha keza Pazar girişinde insanların yine otobüsü durdurup aynı şekilde yapmalarını gördünüz mü.? Pazar'da halkın tezahüratla karşılamasını,Ardeşen'de sokağın iki tarafını kapatan Ardesenlileri, Findiklida ki bayramlasmayi söylemiyorum çünkü, ben hırsız olsam iş yerlerini konutları soymak için tam fırsattı bütün Fındıklı alandaydi.
         
Bu Ziyaret miting havasına sokulmamali ,bu bayramlaşmadan ötürü köylerden ilçelerden taşıma olmadı otantink tevazulu ve bence coşkulu bir bayramlaşmaydı.
       
CHP' yöneticileri şayet bilinçli şekilde bu bayramlasmayi miting havasına sokmuş olmuş olsalardı Cayeli'deki bayramlaşmayı Cumhurbaşkanımızın posterinin altında yaptırmazlardı.Hatta Ertuğrul ÖZKÖK e posterin altındaki bayramlasmayi görünce ne düşünüyorsunuz sorduğumda enteresan ve her şey doğal ifadesinde bulundu.

İMAMOĞLU 'nun  Rize İl ve ilçelerindeki bayramlaşma törenlerinde konuşmalarından anladığım ben Karadeniz çocuğuyum sizlerin evladıyım ben babamla birlikte bu bölgede ticaret yaptım Rize'yi  ilçelerini ve sokaklarını tek tek bilirim zaten isim isim de bazı tüccarların isimlerini verdi. İstanbul seçimlerinde bu bölgenin seçmenleri kendisini  bağrına bastığını ifade etti.Kısaca İstanbul seçimlerinden sonra hem bu bölge insanına ; "ben bu bölgenin çocuğuyum"  imajını verdi hem de ,kendisine oy veren bu bölge insanına teşekkür ziyareti idi bu ziyaret.
       
Fakat şunu da ifade etmeden geçemeyeceğim, valiliğe emniyet yetkililerince ülkemizdeki bu sıkıntılı süreçte olabilecek provokasyon olaylar karşısında sıkı bir şekilde önlem aldıklarını da bayramlaşma  alanından edindiğim izlenimlerdi .Bu bağlamda valilik makamının Emniyet müdürü ve çalışanlarının ülkemizde ilimizin kötübir  imajı olmaması bakımından aldıkları önlemlerde gözlerden kaçmadı.
       
Rize'deki Bayramlasmada  alanın  karşısındaki iş hanında asılan o pankart herhangi bir yerde asılmış olsaydı şahsen benim umurumda olmazdı, fakat o iş hanının sahibi olan iş adamının Rize'deki üst derece bir siyasetçinin akrabası olması yakışık olmadı. O pankarta sahip çıkarak tweet atan AK Parti Kadın kolları başkanının da Ferdi tweet attığını, asla AK Parti il başkanının bunu tasvip etmeyeceğiden de  adım gibi eminim.
       
Sonuç olarak  Rize'miz ülkemizin önemli bir siyasetçisini ağırladığı gibi ülke gündemine oturttu, bu ziyaretle birlikte,Yakında acilacak Turizm sezonunda Rize'mizin Turizm yönünden de  iyi bir reklamının  olduğunu Turizm işletmecilerimizin de bu ziyaretle birlikte iyi bir sezon geçireceğini umut ediyorum.
         
İlimizin Turizm il müdürü de bu bağlamda turizm'e katkısı oldugundan imamoğlu'na şükranlarını sunuyordur.Tabi büyük projelerden zaman bulabiliyorsa! (((kalef işleri yani)))   

 

SAYGILARIMLA

Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: O, AFİŞİ, ASANLARA, YAKIŞMADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı