OVİT BOŞUNA YAPILDI DİYEN TRABZONLU VEKİLE TEPKİ YAĞDI
Haber
27 Şubat 2021 - Cumartesi 23:37 Bu haber 8911 kez okundu
 
OVİT BOŞUNA YAPILDI DİYEN TRABZONLU VEKİLE TEPKİ YAĞDI
Siyaset Haberi
OVİT  BOŞUNA YAPILDI DİYEN TRABZONLU VEKİLE TEPKİ YAĞDI

Rize-Erzurum karayolunu 12 ay ulaşıma açık tutmak ve yol standardını kısaltarak güvenli duruma getirmek için 6 yılda delinerek hizmete açılan Ovit Tüneli için Haber Türk de söylenenlere Erzurum’dan eski İl Genel Meclis Üyesi Tahsin Bayramoğlu sert bir şekilde tepki gösterdi.

   
Erzurumlu siyasetçi Tahsin Bayramoğlu İYİ Parti İstanbul Milletvekili  TRABZON ÇAYKARALI   Yavuz Ağıralioğlu’nun dün akşam Habertürk TV'deki programda söylediği sözlere tepki gösterdi. Erzurum’da ANAP ve AKP de uzun yıllar siyaset yapmış İspir ilçesinin 25 yıl İl Genel Meclis Üyeliğinde bulunan ve Ovit Kırık Tünellerinin yapılması konusunda yıllardır bölgenin sesi olan Tahsin Bayramoğlu İyi Parti  Milletvekilinin  televizyonda söylediği sözlerini çok anlamsız bulduğunu söyledi. Tahsin Bayramoğlu yaptığı açıklamasında’Ovit yıllarca verilen amansız mücadele sonucu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın titiz takibi ve emirleri sonucu delinmiştir.14.300 metre uzunluğundaki çift tüplü Ovit Tüneli ne boşuna yapıldı ne harcanan para israftır, ne Tünel israftır. Ovit Tüneli yapıldı Rize-Erzurum 12 ay açık tutuldu. Devamında yapımı halen devam eden Kırık ve Dallı Kavak Tünelleri tamamlandığında Karadeniz Doğu Anadolu’ya en kısa karayoluyla ulaşılacak yer olacaktır.         


               

                               
Erzurum Limana kavuşacak

    
Erzurum limanına bu yol ve tüneller sayesinde kavuşacak. Ovit siyasetinde Erzurum göç veren değil göç alan şehir durumuna gelecektir. Erzurum Büyükşehir ama sürekli göç niye veriyor işsizlikten dolayı. Bugün Bursa’da, Ankara’da ve İstanbul’da milyonlara varan Erzurumlu var. Hemşerilerimiz bu şehirlere burada iş bulamadığı için gitti. Uzaktan kaval çalan kişilerin söylemi bizi üzmüştür. Ovit Erzurum’u göç veren değil göç alan duruma getirecektir. Ovit bizim hayalimizdi ve çok şükür gerçek oldu. Şimdi yolunu da tamamlarsak Erzurum bölgenin ticaret merkezi olacaktır. Erzurum dışında iş yapan işadamlarımız güçlerini İşlerini ulaşımı uygun olduğu için önümüzdeki yıllarda Erzurum’a bölgeye getireceklerdi inancındayım. Ovit Tünelini yaptıran Cumhurbaşkanımız Erdoğan Kırık ve Dallı Kavak tünellerini de tamamlayacaktır. Bu konuda desteğini her zaman gördük ve kendilerine teşekkür ediyorum’ dedi.

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: OVİT, , BOŞUNA, YAPILDI, DİYEN, TRABZONLU, VEKİLE, TEPKİ, YAĞDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı