RİZE BARO BAŞKANI VE 11 STK TEMSİLCİSİNİ ÇADIRA ÇAĞIRDI
Haber
11 Mayıs 2021 - Salı 10:36
 
RİZE BARO BAŞKANI VE 11 STK TEMSİLCİSİNİ ÇADIRA ÇAĞIRDI
Siyaset Haberi
RİZE BARO BAŞKANI VE 11 STK TEMSİLCİSİNİ ÇADIRA ÇAĞIRDI

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz İkizdere Taşocağı ile ilgili açıklama yapan Rize Baro Başkanını ve 11 STK Başkanını Taş Ocağında kurulan çadıra davet etti.

     
CHP İl Başkanı açıklamasında şunları söyledi’ Sizleri Suyunu, ormanını savunmak için mücadele eden İkizdere'nin Eskence Deresi Vadisi köylülerini kurmuş oldukları çadırda ziyaret etmeye çağırıyorum. Bu insanları ziyaret edip niye karşı çıktıklarını bir sorun ve katledilecek olan vadiyi gözlerinizle görün, inşaat alanında yapılan çalışmaları gözlemleyin. Vatandaşlarla sohbet edin empati kurmaya çalışın... Ondan sonra açıklamalarınızı yapın. Yaşam alanlarını korumak için mücadele eden insanların çoğu sizin STK'larınızın da üyeleridir muhakkak. En azından üyelerinizi ziyaret edin. Sizde kaygılarınızı anlatın onlarda anlatsınlar. İkizdereliler uzaylı değil. Sizin hemşeriniz, muhtemelen akrabanızdır, okul ya da çocukluk arkadaşınızdır. Bu arada Taş ocağına karşı çıkanlar içinde Lojistik Liman İnşaatına karşı çıkan yok bilin.

      
İnsanların karşı çıkmadıklarını yüksek sesle söylemelerine rağmen "hayır siz bundan dolayı karşısınız "demek ve bunun üzerinden eleştiri yapmak doğru bir yaklaşım değildir. Sizleri bir kez daha yaşam alanlarına sahip çıkmak için mücadele eden İkizdereli köylülerin çadırını ziyaret etmeye davet ediyorum’dedi.

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: RİZE, BARO, BAŞKANI, VE, 11, STK, TEMSİLCİSİNİ, ÇADIRA, ÇAĞIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı