RİZE'DE BİR ESERİN OLMASINI İSTERMİSİN ?
Haber
05 Mart 2021 - Cuma 08:06 Bu haber 5221 kez okundu
 
RİZE'DE BİR ESERİN OLMASINI İSTERMİSİN ?
Siyaset Haberi
RİZE'DE BİR ESERİN OLMASINI İSTERMİSİN ?

Bu topraklarda doğan Türkiye'ye söylemleri ile damga vuran İsmail KAHRAMAN başkan.

     
7-Aralık-1940 Rize'de dünyaya geldi. 

     
Hukuk eğitiminden sonra Fakülte cemiyeti başkanlığına seçildi.
     
Milli Türk Talebe Birliği başkanı oldu.
     
1996 yılında Bakan oldu.
     
TBMM Başkanı oldu, vekil oldu, Devlette Başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı hariç her görevde bulundu.
     
Türkiye'de gündem olan sert ve bazen gerekli söylemlerde de bulundu, bazılarını aktarıyım.1996 yılları olacak Taksim'e camı yapılması gerekli olduğunu  açıklayan ilk kiidir.  Yıllar sonra bu söylemi Ak Parti iktidarında hayata geçirilip inşa edildi. Yine enteresan çıkışları olmuştur. Mesela bütün Dünya'nın hayranlık duyduğu Küba'nın efsane halk kahramanı için hiç çekinmeden (Che Guavere) eşkıya-gerilla- katildi söyleminde bulunarak zamanın Küba Ankara büyükelçisinin düşmanlarımız bile bu söylemi söylemezlerdi açıklamasına sebep olan iki ülkeyi zor duruma düşüren açıklamalarda bulunmuştur. ,Geçmişte böyle sert kendi cenahında kabul gören fakat çokça da eleştiri alan Rize'nin  abisi,  Reis'den sonra en güçlü siyasi şahsiyeti Sayın İsmail KAHRAMAN Başkana sesleniyorum. 
                                      
Sayın İsmail KAHRAMAN bey Rize'de bir  eserin olmasını istermisin.?
     
Türkiye'nin son 20 yılında en güçlü 2. siyasetçi olmana rağmen, Rize'ye bir çivin yok sayın Başkan...Rize'deki il Kültür Müdürlüğünü ben yaptırdım sakın deme , hiç kimsede bu yatırımın sizin olduğunu düşünmesin, siz sadece ihaleye çıkarıp 5-10 ton çürümüş demir bırakarak tamamlamadan bakanlıktan ayrılıp gittiniz. Sizden sonra gelen iktidarlar bu yatırımı tamamladı.
     
Sayın Başkanım Sayın Rizelilerin abisi İsmail KAHRAMAN bey, Son yıllarda İlimiz hayaller ötesi yatırımlar alıyor bu yatırımları pekiştirmek için, çevre illeri de Rize ye kavuşturmak gerek, Hava limanı lojistik merkezi, şehir hastanesi ve yapımı devam eden iş merkezini ARTVİN ilinin Ardanuçlularını- Şavşatlılarını-Yusufelilerin ERZURUM ilinin Tortum-Uzunderelilerini ,  Ardahanlıları en kısa kara yoluyla ilimize indirmeliyiz.
     
Sayın TUNCA Belediye Başkanı Ahmet Naci AYTEMİZ Başkan Tunca Beldesinden ARTVİN in Yusufeli ilçesini 7 veya 8 km lik bir tünelle bağlanır açıklamasında bulundu. Bu aynı zamanda NAHCİVAN sınırı oradan Orta Asya demektir. Rize'nin merkezi il olması demektir .Rize şaha kalktı demektir. Rize göç veren değil İlimiz ilçeleriyle birlikte aş iş üreten göç alan il olması demektir. Sayın İsmail ABİ sayın başkan, bu TUNELİ sizler devletin yatırımına aldırarak yaptırabilecek güçtesiniz, doğup ismini gururla taşıdığın Rize'ye ve bizleri gururlandıran bir büyüğümüz olarak, torunlarına bu ile baba topraklarına bu yatırımı kazandırarak unutulmaz bir hizmette bulunursunuz, bu hizmeti bekliyoruz bekleyeceğiz sayın Başkan. Bu yatırım bu ile kazandırıldığında Maçka tüneli ha  hehehehehehe.
                                       
İbrahim TÜRÜT bey...
     
Bu ilde Sayın Yusuf Ziya ALİM bey ile birlikte, her parti tarafından taktır edilen halk nezdinde de sevilen, başarılı işlere parti ayrımı yapmadan koşan koşturan yatırımlarda bulunan bir başkansınız. Lakın, son açıklamanızda  Andon'un Camisinin şadırvanının ve WC sinin yapılması gerektığını belirttiniz, gerçekten o görüntü ile  ağırladığımız misafirlerimize karşı mahcup olduğumuzu defalarca yazıp çizmiştik, fakat oradaki şahıs binalarınnın giydirileceği açıklamasında bulundunuz. 

Andon'da bu çalışmalar yapılırken  atıl vaziyetteki İkizdere'nin Şimşirli içme suyu tesislerinin tapika yolu bile yok, İkizdere Merkez Yeşilyurt mahallesi MANLE  şelalesinin bir türlü çıkmayan Kültür Bakanlığı ödeneği, Kalkandere Çağlayan köyü şelalesi, rahmetli efsane muhtarı Katipoğlu'nun köyü Güneysu Gürgen köyündeki şifalı içme suyu çalışmalarına da lütfen bir el atınız
 
Rize'de herkes tarafından taktır edilen Sayın İbrahim TÜRÜT başkan, Muhammet AVCI vekilin çalışmalarıyla Merkezle-Pazar-Ardeşen-Fındıklı için söylenen tünel ötesi-berisi kavramı  yıkılmışken,  şehrin doğusu ve batısı arasına yeni tüneller inşa etmeyelim.. 
                                     
CHP İLE İYİ PARTİ RİZE İL BAŞKANLARINA........
       
Rize Milletvekili Muhammet AVCİ bence siyasi risk alarak Erzurum-Bayburt-Rize hızlı tren YOLU etüt çalışmaları yapılıyor açıklamalarında bulunarak, her ne  pahasında olursa olsun İYİDERE lojistik merkeze hızlı Tren in gelmesi için manevralar ortaya koyuyorken, CHP Trabzon Vekili Ahmet KAYA bu açıklamadan sonra Trabzon'u ayağa kaldırdı, CHP Rize il Başkanı Saltuk DENİZ bey KAYA nın sözlerinin yanlış anlaşıldığını beyan eden açıklamalarda bulunarak bir nevi kamuoyuna KAYA ye destek verir algısı yarattı ki daha sert şekilde açıklamalarda bulunması beklenirdi. Durup dururken İYİ parti genel başkan yardımcısı İstanbul vekili(Çaykaralı) Yavuz AĞIRALİOĞLU Ovit yolu ve tüneli için ölü yatırım bilmem kaç yıl sonra kendini amorti eden sözler ifade etti ki Rize İYİ Parti il başkanı ÖZYANIK sanki bu afakı İYİ Parti Gn Başkan Yrd. İstanbul milletvekilinin çıkışını, açıklamalarını hiç duymamış gibi kamuoyuna gübre fiyatlarının yüksekliğini ifade eden açıklamalarda bulundu. Bu milleti ne görüyorsunuz başkanlar…. 
                                  
RİZELİLER ADINA SORUYORUM SAYIN CHP ve İYİ PARTİ İL BAŞKANLARI...

     
Sayın ÖZYANIK ve Sayın DENİZ koltuklarınızı kaybetme korkusundan mı nedir bu tutumunuz? Bu ile her yapılan yatırımı engellemeye çalışan komşunun bağrından çıkan partilerinizin vekillerden olması sizleri rahatsız etmiyor mu? Sizler bu açıklamaları yapanlar kırılmasın diye mi sus pus içinde oluyorsunuz? Rize'ye yapılan yatırımları az bulup daha çok nasıl yatırım yapılır çalışmaları neden yapmazsınız? Sizlerin Rize diye bir derdi yok mu? Allah aşkına, en azından köşe yazılarımızı okuyun da şehirde il de ne sıkıntılar var olduğundan haberdar olun. Kamuoyuna beyanatlarınızı açıklamalarınızı o yönden yapınız, halkın sorunlarını yerel bazda dile getirip algı yaratın. Rize CHP ve İYİ PARTİ il başkanları, lütfen ama lütfen sizlerin muhatabı bilesiniz ki ANKARA değildir, Muhataplarınız Rize'deki iktidardaki il başkanı veya vekilleridir. ANKARA'ya laf yetiştirmeye eleştiri getirmeye çalışmayınız, inanın çok komik oluyorsunuz, komik duruma düşüyorsunuz aktarayım...


SAYGILARIMLA 

Kaynak: () - Bayram Arif TURAN Editör:
Etiketler: RİZE'DE, BİR, ESERİN, OLMASINI, İSTERMİSİN, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı