RİZE'DE FRENLERİ ISINAN TIR YAN YATARAK YANDI
Haber
20 Nisan 2021 - Salı 12:57 Bu haber 2945 kez okundu
 
RİZE'DE FRENLERİ ISINAN TIR YAN YATARAK YANDI
Rize Haberi
RİZE'DE FRENLERİ ISINAN TIR YAN YATARAK YANDI

Erzurum’dan yüklediği asfalt malzemesini Rize’ye götüren Bilal Doğan yönetimindeki 73 FE 081 Plakalı TIR İkizdere ilçesinin Tulumpınar köyü mevkiinde frenlerinin ısınmasıyla yan yatarak frenleri alev aldı.

    
Ovit Dağından rampa aşağı hızlı inerek frenler ısınınca tekerleri tutuşan araç yangını daha fazla büyümeden İkizdere İtfaiyesinin çalışmasıyla söndürüldü fakat araç kullanılmayacak duruma geldi. Tulumpınar köyü mevkiinde meydana gelen kazada, Ovit Dağından rampa aşağı inen  ve asfalt malzemesi taşıyan Bilal Doğan yönetimindeki 73 FE 081 plakalı TIR frenlerinin ısınması ve frenlerinin tutmaması sonucu şoförün daha büyük bir kazaya sebebiyet vermemesi için aracı devirmesi sonucu çıkan yangına İkizdere itfaiyesi kısa bir zamanda müdahale etti. Kazada araç sürücüsü Bilal Doğan yara almadan kurtuldu.

     
TIR yangınına hemen İkizdere Belediyesi itfaiye ekibinin müdahalede bulunduğunu söyleyen Belediye Başkanı Hakan Karagöz ’şoförünün yaralanmaması ve her hangi bir can kaybının olmaması tesellimiz. Buradan bu yolu kullanacak şoför kardeşlerime ikazımızdır. Özellikle Ovit çıkışından İkizdere’ye kadar olan mesafede maalesef şoförlerimiz süratli yol alıyor bu yol rampa aşağı olduğundan araçlar frenlere yükleniyor ve ölümcül sonuçlara varan kazalara sebebiyet veriliyor. Ovit inişinden muhakkak yavaş inmelerini tavsiye ederim’dedi.

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: RİZE'DE, FRENLERİ, ISINAN, TIR, YAN, YATARAK, YANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı