RİZE'DE İL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI.
Haber
15 Aralık 2021 - Çarşamba 13:12 Bu haber 7205 kez okundu
 
RİZE'DE İL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI.
Rize Haberi
RİZE'DE İL MÜDÜRÜ GÖREVDEN ALINDI.

Rize İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Yunus Karakaş zimmetine para geçirdiği iddiası ile görevinden uzaklaştırıldı, hakkında soruşturma başlatıldı.
 

Beş ay önce Rize valiliği sivil toplumla ilişkiler Müdürü olarak atanan,Yunus Karakaş Zimmetine para geçirmek suçundan açığa alındı.


Edinilen bilgilere göre Beş ay önce görev yaptığı Rize il defterdarlık muhakemat müdürlüğünde memur olarak çalışırken zimmetine para geçirdiği, şikâyet üzerine tespit edildi ardından hakkında soruşturma açılarak görevinden uzaklaştırıldı.


Dün açığa alınan Yunus Karakaş bugün Rize valiliğine başvurarak emeklilik dilekçesi verdi.


İddiaya göre Karakaş’ın yaklaşık 5 yıldan beri hazine avukatlarının vekâlet ücretlerinden yer yer zimmetine para geçirdiği ve özel hesabına aktardığı bu durumu fark eden avukatların ihbarda bulunması sonrası olayın ortaya çıktığı öğrenildi.


Dün zimmetine para geçirdiği suçlamasıyla açığa alınan Karakaş’ın hakkında açılan idari soruşturmanın ardından bugün ilgili kuruma emekli olmak istediğiyle ilgili dilekçe verdiği ortaya çıktı.


Zimmetine ne kadar para geçirdiği henüz bilinmeyen ve görevinden uzaklaştırılan Karakaşın idari soruşturması tamamlandıktan sonra olayın yargıya intikal ettirileceği gelen bilgiler arasında.


Öte yandan kendisine ulaştığımız Yunus Karakaş olayla ilgili her hangi bir şey söylemek isteyip istemediği şeklindeki sorumuza Karakaş “Şuan itibariyle değerlendirilecek bir durum yoktur, ilginize teşekkür ederim” cevabı verdi.

Beş ay önce Rize valiliği sivil toplumla ilişkiler Müdürü olarak atanan Yunus Karakaş, mesai arkadaşlarının kendisini kutlamaya geldiğinde, özel sosyal medya sayfası facebook tan ,


Rize İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü olarak yeni görevime başladığım ilk saatlerde hoş geldin ve destek ziyaretleri ile beni ziyadesiyle mutlu ve memnun eden Rize Valiliğinin değerli birim Müdürlerine, mazeretleri nedeniyle katılamayanlar ile birlikte çok teşekkür ederim” şeklinde duyurmuştu.

 

Kaynak: () - Gençağa KARAFAZLI Editör:
Etiketler: RİZE'DE, İL, MÜDÜRÜ, GÖREVDEN, ALINDI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı