RİZE'DE KADIN DOKTORA SALDIRAN SALDIRGAN...
Haber
08 Şubat 2021 - Pazartesi 15:00 Bu haber 2151 kez okundu
 
RİZE'DE KADIN DOKTORA SALDIRAN SALDIRGAN...
Rize Haberi
RİZE'DE KADIN DOKTORA SALDIRAN SALDIRGAN...

‘CANIM SIKKINDI, BİRİNE SALDIRMAK İSTEDİM’

 

Rize’de Devlet Hastanesi'nde görevli doktor Meltem Puşuroğlu’na orakla saldıran Ali Sırrı K.'nın ifadesi ortaya çıktı. Psikolojik sorunları olduğunu anlatan saldırgan, doktoru daha önce hiç görmediğini belirterek, “Canım çok sıkkındı, bazı olayları çok takıyordum. Birine saldırmayı kafaya koydum, doktorla hastanın baş başa kalabildiği tek ortam psikiyatri olduğu için randevuyu oradan aldım. Doktor odasına girince hiçbir tartışma olmadan direk sakladığım orağı çıkarıp saldırdım” dedi. 

 

‘KESİCİ ALETİ ÇIKARTARAK SAVURDU’

 

Rize’de Devlet Hastanesi'nde Ali Sırrı K.'nın oraklı saldırısında yaralanan görevli doktor Meltem Puşuroğlu, yaşadığı anları Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabirine telefonda anlattı. Doktor Puşuroğlu, “Randevusu gelen hastaydı. İçeri çağırdım. Bir anda içeri girdi ‘buyurun şikâyetiniz nedir’ dedim. Belinden kesici aleti çıkartarak bana savurdu. Sonrada çıktı gitti. Aramızda hiç konuşma bile geçmedi. Yaralandım. Durumum iyi evimdeyim, dinleniyorum. Şahıs yakalanmış ona da üzüldüm; eşi 4 çocuğu varmış. Yaptığı normal değil. Rize’de 10 yıldır görev yapıyorum” dedi.

 

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KINAMA

 

Bu arada yazılı açıklama yapan Rize İl Sağlık Müdürlüğü yaşanan saldırıyı kınadı. Açıklamada, “Rize Devlet Hastanesi'nde görev yapan değerli hekimimiz Ruh Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Puşuroğlu’na yönelik yapılan menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hastasına yardımcı olabilmek, acısını dindirmek, yarasına merhem olabilmek dışında hiçbir amacı olmayan bu uğurda zorluk, sıkıntı gözetmeksizin geceli gündüzlü, can siperhane gayret gösteren fedakar hekimimize görevi başında her ne amaçla olursa olsun, nasıl bir bozuk düşünce ile beslenirse beslensin yapılan alçak saldırıyı şiddetle kınıyor, kendisine tüm sağlık camiası ve hizmet etmekten onur duyduğumuz halkımız adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'DE, KADIN, DOKTORA, SALDIRAN, SALDIRGAN...,
Yorumlar
Haber Yazılımı