RİZE'DE KARMA DÜŞÜNCE DERNEĞİ AÇILIŞI YAPILDI…
Haber
08 Ağustos 2020 - Cumartesi 20:22
 
RİZE'DE KARMA DÜŞÜNCE DERNEĞİ AÇILIŞI YAPILDI…
Kültür Haberi
RİZE'DE KARMA DÜŞÜNCE DERNEĞİ AÇILIŞI YAPILDI…

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Eşi Fatma Metin’le Karma Düşünce Derneği’nin İsmail Kahraman Kültür Merkezinde (İKKM) düzenlenen açılış programına katıldı.


Açılış, yeni tip koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda konukların hazır bulunmasıyla başladı.


Programda bir konuşma yapan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin; sözlerine, 1993 yılında Rize’de kurmuş oldukları Rize Üniversite Mezunları Derneği (RÜDER)’in çalışmalarından bahsederek başladı. Başkan Metin, “Karma Düşünce Derneğinin sizlerle beraber oluşması çok özel bir durumdur. Şöyle ki biz Rüder de birçok seminere konferansa ev sahipliği yaparken orda kendi branşlarımıza göre işler yaparken, İnsan ilişkileri ile ilgili temasla, Dert bilmeyle ilgili, şehrin yerel yönetim dinamikleri dışında sivil anlamdaki alanı keşfetip sorgularken aslında farkına varmadan kendimizi yetiştiriyorduk. Bunları yirmili yaşlarda yaparken daha sonra otuzlu kırklı yaşlarda bu kazanımlar sonucu yönetici olarak ortaya çıkmış olduk arkadaşlarımızla. Şuan akranlarınıza nazaran burada olmanız, Onun içindir ki  sizlerin de özel olduğu anlamı taşıyor. Bu dernek çatısı altında yapacağınız münazaralar İnşaallah Rize’yi Dünya ile Türkiye ile 2030’lara  50’lere entegrasyonunu düşünen fikirlere   projelere ev sahipliği yaparak bize de size de hedef olmuş olur. Karma Düşünce, bütün renklerin içerisinde bezendiği, bütün açılım ve farklı ideolojilere hoşgörü ile yaklaşabilen merkezinde insana şehrine hizmet edebilen bir anlayış. Böyle bir anlayışla ilgili bir sivil toplum platformu içerisinde bulunmaktan ve açılışına davet etmenizden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Derneğin açılış konuşmasını Karma Düşünce Derneği Başkanı Mariye Arıcı yaptı. Dernek Başkanı Arıcı, Kuruluş amçlarını anlatan konuşmasını yaparak, derneklerinin bu şehre değer katacağını ve güzel işlerde bulunacağını söyledi.


Açılış Program, Mavi Yeşil Kültür Sanat Edebiyat Dergisi Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk’ün  ’Şehir ve Kültür’ adlı konuşmasının ardından münazara ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdirildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'DE, KARMA, DÜŞÜNCE, DERNEĞİ, AÇILIŞI, YAPILDI…,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
RİZE'DE KARMA DÜŞÜNCE DERNEĞİ AÇILIŞI YAPILDI…
RİZE'DE KARMA DÜŞÜNCE DERNEĞİ AÇILIŞI YAPILDI…
RİZE'DE KARMA DÜŞÜNCE DERNEĞİ AÇILIŞI YAPILDI…
Yorumlar
Haber Yazılımı