RİZE'DE ÖNLÜKLER GİYİLDİ.
Haber
23 Kasım 2021 - Salı 12:42
 
RİZE'DE ÖNLÜKLER GİYİLDİ.
Eğitim Haberi
RİZE'DE  ÖNLÜKLER GİYİLDİ.

RTEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Önlüklerini Giydi 
 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından düzenlenen törende birinci sınıf ve pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl beyaz önlüklerini giyemeyen 2 sınıf öğrencileri önlüklerini giydi.

 
Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda “Hekimliğe İlk Adım” sloganı ile  gerçekleştirilen 2021-2022 Akademik Yılı Önlük Giydirme Töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.
 

Törende ilk olarak Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş bir konuşma yaptı. Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş konuşmasına, fakülte olarak dünden bugüne geçirdikleri aşamaları anlatan sunum ile başladı. Konuşmasının  devamında, içerisinde bulunduğumuz Diş Hekimliği Haftası’nı ve Diş Hekimliği Günü’nü kutlayarak, ülkemizdeki ilk Diş Hekimliği Fakültesi’nin 22 Kasım’da kurulmuş olması münasebetiyle öğrencilerin önlük giyme töreninin bu anlamlı günde yapıldığını söyledi. Beyaz önlüğün sağlığın, temizliğin, dürüstlüğün ve aydınlığın simgesi olduğunu hatırlatarak öğrencilere “Aileleriniz huzurunda bugün hekimlik mesleğinin bir parçası olan beyaz önlüğünüz hocalarınız tarafından giydirilecek ve mesleğe ilk adımınızı atacaksınız. Sizlerden bu önlüğün anlamını idrak ederek hareket etmenizi temenni ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 
Törene katılanları saygı, sevgi ve muhabbetle selamlayarak Diş Hekimliği Fakültesi hakkında kısa bir bilgi veren Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman, fakültede hem lisans ve lisansüstü eğitimi, hem de diş hastalıkları ve tedavisi konusunda sağlık hizmeti verildiğini hatırlattı.
 

RTEÜ Diş Hekimliği Fakültesinin kuruluşundan içinde bulunduğumuz yılın Mart ayına kadar hep zor fiziki şartlarda sağlık hizmetini ve sağlık eğitimini sürdürdüğünü, fiziki şartları sınırlı olmasına rağmen ilimiz ve bölgemiz insanın sorunlarını çözme noktasında çok önemli işler yaptığını belirten Rektör Prof. Dr. Karaman, artık sadece bölgenin değil belki de ülkemizin en iyi Diş Hekimliği Fakülte binasından birini RTEÜ’ye kazandırdıklarını söyledi. Cumhurbaşkanının katıldığı törenle açılışı gerçekleştirilen Diş Hekimliği Fakültesi binasının aynı anda 175 hastanın diş tedavisi olabildiği, diş hastalıkları ile ilgili bütün tedavilerin yapıldığı, bünyesinde yataklı servislerin de yer aldığı 25 metrekare kapalı alana sahip olduğunu ve Sağlık Bakanlığı Kalite Standartlarına uygun olarak inşa edildiğini kaydetti.
Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'DE, , ÖNLÜKLER, GİYİLDİ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı