Rize'de Seçim Bitti Duble Yolu İstiyorlar.
Haber
02 Nisan 2019 - Salı 17:19
 
Rize'de Seçim Bitti Duble Yolu İstiyorlar.
Rize Haberi
Rize'de Seçim Bitti Duble Yolu İstiyorlar.

SALVADER,”YENİ GÜNEY ŞEHİR, SALARHA VADİSİ’NİN GELECEĞİ” KONULU BİR SEMPOZYUM DÜZENLEYECEK 

a 

Seçimlerin ardından SALVADER proje çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. Salarha Tünelinin açılmasından sonra Yenişehir olarak bölgenin ileriye yönelik kalkınması için gerekli çalışmaları yürütüyor. Konu ile ilgili açıklama yapan SALVADER Başkanı Dursun Ali toptan açıklamasında; 

 

“Öncelikle ülke olarak 31 Mart tarihinde gerçekleştirilen İdari ve Mahalli Seçimlerini geride bıraktık. Bilindiği üzere bu bir hizmet yarışı. Kazanan tüm Başkanlarımızı tebrik ediyor; kaybeden ve görevi devreden Başkanlarımıza da bundan sonraki çalışma hayatında başarılar diliyorum. 

 

Seçimler gelip geçici, Vadimiz kalıcıdır. Derneğimizin kuruluşundan bu yana bir genel bir de yerel seçim gelip geçti. Fakat sorunlarımız, taleplerimiz, projelerimiz, beklentilerimiz hala aynı yerde duruyor. Sorunlarımıza yerel siyasetçilerin rüzgârı öylesine hafif geldi ki; değil uçurmayı, yerinden bile kımıldatamadı. 

 

Şimdi, yeniden ve ilk günkü aşkla bölgemiz için hedeflerimize odaklanma zamanı. Rize’miz için,  bölgemiz için çok önemli ve aciliyeti olduğunu düşündüğümüz projelerin bilimsel gerçekliklerini ortaya koymak adına, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın MEHMET CAHİT TURHAN’ın da talebi doğrultusunda ‘’VADİMİZİN 50 YILLIK VİZYONU’’ konulu sempozyumun hazırlığına bu günden itibaren başlıyoruz. 

 

Salarha Tünelinin yapımı ile Rize’nin yükselen yıldızı haline gelen vadimizi, yaşanılabilir bir şehir haline getirmek ve modern kent planlamaları ile geleceğe taşıyacak ciddi projeler üzerinde çalışmak, SALVADER olarak bizim en önemli misyonumuzdur. Yani her yönü ile Vadimizin gelecek 50 yıllık vizyonunu bilimsel veriler ışığında ortaya koymayı, bir sivil toplum kuruluşu olarak en önemli görevimiz addediyoruz. 

 

Konunun uzmanlarının davet edileceği ve belirlenen başlıklarla ilgili bildiri sunulacak Sempozyumun, Vadimiz’in geleceğine ışık tutacak önemli bir bilimsel etkinlik olacağına inanıyoruz.  

 

Sempozyumun ana konuları;  

1-Duble yolun haritasal planı ,  

2-Doğalgaz dağıtım merkezinin inşaası,  

3-Vadimizin bütüncül imar planı ,  

4-Çevre kirliliği,  

5-Andon-İkizdere tüneli,  

6-Atık su isale hattı 

7-Bölgenin Doğa turizm alanları 

8-Bölgenin Eğitim, Kültür, Sanat ve Spor yönünden zenginleştirilmesi 

Olarak belirlenmiştir. Katılan uzman konuşmacılar bilimsel konuyu kendi uzman alanlarına göre sunacak ve dinleyicilerden aldıkları soruları değerlendirecektir. 

 

 

Bizler SALVADER olarak farklı fikirler istiyoruz. Yetkililerimize düzgün bir rota çizersek bölgemizi yaşanılabilir yerlere ulaştıracağımıza inanıyoruz. Bu nedenle bölgemizin geleceği için kentleşmeden eğitime, turizmden altyapıya kadar birçok alanda herkesin aynı hedef üzerinde yürümesi önem arz etmektedir. Bu çalışmalarımızı, Salarha Vadisinin altyapı, üst yapı, turizm ve eğitimdeki hedefine ulaşmada bir yönlendirme çabası olarak değerlendiriyoruz. 

 

Sempozyuma ayrıca, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, ilgili kurum ve kuruluş yetkilileri, siyasi parti il başkanları, eski ve yeni belediye başkanları, milletvekilleri  ve kanaat önderleri konuşmacı olarak davet edileceklerdir. 

 

Sempozyum sonunda bildirilerden elde edilen verilerin, bölgenin bütüncül gelişim planı ve geleceğine yönelik diğer alt ve üst yapı projelerine katkı sağlayacağına yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Seçim, Bitti, Duble, Yolu, İstiyorlar.,
Yorumlar
Haber Yazılımı