RİZE'DE SİLAHLI SALDIRI
Haber
17 Ocak 2021 - Pazar 21:06 Bu haber 1570 kez okundu
 
RİZE'DE SİLAHLI SALDIRI
Rize Haberi
RİZE'DE SİLAHLI SALDIRI

ÇAMLIHEMŞİN'DE SİLAHLI SALDIRI

Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi Sırtyayla'da küçükbaş sürüsü otlatan Çoban A.K'nın kaldığı ormanlık alandaki barakanın bugün akşam saatlerinde kurşunlandığı ögrenildi.

Saldırı anında dışarıda olan A.K, ağabeyinin bulunduğu barakaya üç kişinin silahlı saldırıda bulunduğunu, saldırıdan ağabeyinin telefonuyla haberdar olduğunu söyledi. Olayı haber alır almaz Rize Jandarma Alay Komutanlığını arayıp yardım istediğini belirten A.K, aralarında bir muhtarın da bulunduğu üç kişinin barakayı kurşunladıktan sonra kaçtıklarını söyledi.

Kurşunların kimseye isabet etmediği saldırının korkutma amaçlı yapıldığı tahmin ediliyor.

Rize ili Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fahrettin Melemşe, bugün akşam saatlerinde kaldığı barakası kurşunlanan A.K ile ağabeyinin saldırıdan yara almadan kurtulmalarının sevindirici olduğunu ama son yıllarda bu tür olayların artmasının ise üzücü olduğunu söyledi. A.K'ye, şikayetçi olmaması için baskı yapıldığı öne sürüldü.

ÇOBANLAR HARACA BAĞLANMIŞ!

Rize ili Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Melemşe, üyelerinin yaylalarda hayvan otlatma bedeli olarak küçükbaş hayvan başına 16,5 tl, büyükbaş hayvanlar için ise 60-70 tl kira ödediğini, bu yasal zorunluluk dışında bazı kimselerin çobanlardan illegal olarak para istediklerini söyledi. Benzer sorunların sürekli yaşandığını, bu yüzden zaten çok zor koşullarda yapılmakta olan hayvancılığın bitme noktasına geldiğini ifade eden Melemşe, devletten, üyelerinin can ve mal güvenliğini sağlamasını istedi.
Kaynak: () - Deniz VARLI Editör:
Etiketler: RİZE'DE, SİLAHLI, SALDIRI,
Yorumlar
Haber Yazılımı