RİZE'DE VİDEO KONFERANSLA OKUL-KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI
Haber
07 Mayıs 2020 - Perşembe 16:42
 
RİZE'DE VİDEO KONFERANSLA OKUL-KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI
Eğitim Haberi
RİZE'DE VİDEO KONFERANSLA OKUL-KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI

Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Video Konferans Yöntemiyle Okul Kurum Müdürleri İle Değerlendirme  Toplantısı yaptı.


Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN başkanlığında Şube Müdürleri Muzaffer OVALI ve Mehmet AŞÇI ile tüm okul/kurum müdürleriyle video konferans yöntemiyle, Değerlendirme Toplantısı yapıldı


İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN, COVİD19 Corona virüsü salgını ile beraber eğitim anlayışımız da yeni bir durum ortaya çıkmış olması dolayısıyla toplantıyı ilk kez video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiklerini ifade etti. Katılımcıları selamlayan ve ramazan aylarını tebrik eden Hüseyin ŞAHİN, bu süreçte öğrencilerimizi salgının her türlü olumsuz etkilerinden korumak için, sürece dâhil olan tüm paydaşlarımızın sorumluluk almasının önemine değindi.


Özellikle uzaktan eğitim kavramının büyük önem kazandığına değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ŞAHİN, tüm öğretmenlerimizin artık bu sürecin bir parçası olduğuna ve bu süreci iyi yönetebilme adına her türlü planlamayı devreye sokmaları gerektiğine değindi. Bu yükün sadece birkaç öğretmen üzerinden yürütülmesinin doğru olmadığına, tüm öğretmenlerin aynı sorumlulukla hareket etmeleri gerektiğini ifade etti.


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çabalıyor, alanında uzman eğitsel yazarlarımızı video konferans yoluyla öğrencilerimizle buluşturuyoruz dedi.


Ayrıca Kaymakamlığımız işbirliğinde interaktif ortamda çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Ve sizlerin desteğiyle öğrencilerimizden yoğun katılımlar oluyor, hepinize teşekkür ediyorum dedi.


Salgın sürecinin toplumumuzda olumsuz etkilerinin azaltılmasına yönelik katkı sağlayan tüm okul kurum müdürlüklerine ve başta Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne Maske yapımından ve Ahmet Hamdi Nurzan İshakoğlu Anadolu Lisesi ile Barbaros Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Siperlikli maske üretiminden dolayı göstermiş olduğu büyük özveriden dolayı teşekkürlerini iletti.


Eğitim öğretim yılının sonuna yaklaşmamız dolayısıyla özellikle LGS ve YKS sınavına girecek öğrencilerin     COVİD19 Corona virüsü salgınının psikolojik etkilerine ve sınav gününe yönelik kaygılarını azaltıcı çalışmaların Rehber öğretmenler tarafından ciddi bir şekilde yürütülmesi önem arz ediyor dedi.


Ayrıca salgında normalleşme sürecine geçişe bağlı olarak Haziran ayında okulların açılacağını öngörüyor olursak; salgın nedeni ile öğrencilerimizin okula gelememe korkusuna/fobisine karşı da rehber öğretmenlerimizin şimdiden  çalışmalar yapması gerektiğini ifade etti..


Okul müdürlerinin sınava girecek öğrencilerin sınav öncesi motivasyonlarının bozulmaması için özellikle sınav günü hijyen, sosyal mesafe kuralları ile virüs bulaşma yolları hakkında ilgili tüm paydaşları bilgilendirilmeleri noktasında gerekli hazırlıkları yapmaları gerektiğini belirtti.


Bu salgın sürecinde kullanılacağı öngörülen eğitsel araçların özellikle EBA platformunun, Zoom, Adobe Connect, Skype v.b. uzaktan eğitim uygulamalarının kullanılmasına yönelik bilişim teknolojileri öğretmenleri ve bu uygulamaları sahada etkin kullanan öğretmenler tarafından, gerek öğretmenlerimize gerek se öğrenci ve velilerimize yönelik bilgilendirme çalışmaları yapmalarını ifade etti.


İlçe Milli Eğitim müdürü Hüseyin ŞAHİN son olarak çalışmalara katı sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür etti.


Şube müdürleri Muzaffer OVALI ve Mehmet AŞÇI kendi birimleriyle ilgili konularda gerekli açıklamalarda bulundu.


Toplantının son kısmında okul kurum müdürleriyle karşılıklı soru cevaplarla konu başlıklarına açıklık getirildi..


Toplantı iyi dilek temennileriyle sonlandırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'DE, VİDEO, KONFERANSLA, OKUL-KURUM, MÜDÜRLERİ, TOPLANTISI,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
RİZE'DE VİDEO KONFERANSLA OKUL-KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI
RİZE'DE VİDEO KONFERANSLA OKUL-KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI
RİZE'DE VİDEO KONFERANSLA OKUL-KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI
RİZE'DE VİDEO KONFERANSLA OKUL-KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI
RİZE'DE VİDEO KONFERANSLA OKUL-KURUM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI
Yorumlar
Haber Yazılımı