RİZE'DE VİRÜS ARTINCA KÖY KARANTİNAYA ALINDI
Haber
23 Şubat 2021 - Salı 16:54 Bu haber 2379 kez okundu
 
RİZE'DE VİRÜS ARTINCA KÖY KARANTİNAYA ALINDI
Rize Haberi
RİZE'DE VİRÜS  ARTINCA KÖY KARANTİNAYA ALINDI

Rize’de Covit-19 sayısındaki artışlarda il dışından gelenlerin etkisi olduğu iddia ediliyor.

    
Rize'nin İkizdere ilçesi  Gürdere köyünde son günlerde vaka sayısının 24 olduğu açıklandı. Köye Gebze’den gelen ve iki kişinin köyde çok serbestçe dolaştıktan sonra vaka sayısının eski Muhtar ve aynı akrabadan 20 kişiye bulaştığı belirlendi. Gürdere köyünde bugün itibariyle 24 kişide pozitif test çıktığı söylendi. İkizdere Kaymakamlığı tarafından jandarma ekiplerince 24 saat boyunca köyde hiç kimsenin evden çıkmaması konusunda uyarılar başlatıldı. Jandarma ekiplerince köye giriş çıkışlar kontrol altına alındı. HES kodu olmayan kişilerin köye giriş ve çıkışlarına da izin verilmeyeceği belirtildi.  

    
Gürdere Köyü Muhtarı Erdoğan Baş’  son günlerde gurbetten gelen köylülerimin salgını bulaştırdığı konusunda şüpheliyiz. Kaymakamımızın talimatlarıyla köyde kimsenin evinden dışarı çıkmasına dahi izin verilmeyecek. Ben muhtar olarak evleri tek tek gezerek uyarılarımı yapıyorum. Evden dışarı çıkacak kimselere cezai yaptırımların olacağını söyledim. Jandarmamız köye girişi kontrol ediyor. HES kodu olmayanların ve dışardan geleceklerin bir süre köye gelmemesini istiyoruz, Gebze’deki köy derneğimize de telefon ederek üyelerimizin bahar gelmesiyle köye gelmemesini söyledim’ dedi.

    
Son aylarda vakaların en asgariye indiği İkizdere ilçesinde görülen artışlar için radikal kararların alınacağı belirtildi. Kaymakam Cafer Kaymakçı ‘’ilçede vaka sayısının artış olmasıyla etkili önlemler alınacağını öncelikle bilhassa hafta sonları uzak köylerimize ilçe dışından gelecek olan insanları engelleyici tedbirlere başvuracağız. Muhtarlarımıza bu konuda çok iş düşüyor, Köy ve Mahallelerine dışardan gelecek kimselerle yakın temaslardan kaçınılmalarını ve komşuluk ilişkilerine bu dönemde son vermelerini ‘istedi.

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: RİZE'DE, VİRÜS, , ARTINCA, KÖY, KARANTİNAYA, ALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı