RİZE'DEN ALDI BAŞINI GİTTİLER
Haber
27 Eylül 2022 - Salı 17:39
 
RİZE'DEN ALDI BAŞINI GİTTİLER
Spor Haberi
RİZE'DEN ALDI BAŞINI GİTTİLER

DEĞİL TÜRKİYE 'DE DÜNYA'DA BÖYLESİ HİÇ OLMADI

1-.LİG EKİPLERİNDEN ÇAYKURRİZESPOR'DA 3 TAKIM KAPTANI OLAN GÖKHAN GÖNÜL, SELİM AY VE ERHAN ALBAYRAK'A İZİN VEREREK KADRO DIŞI BIRAKTI.

YEŞİL-MAVİLİ YÖNETİM YAPTIĞI YAZILI AÇIKLAMASINDA "KADRO DIŞI DEĞİLLER İZİN İSTEDİLER VERDİK, BU 3 FUTBOLCUMUZ ŞİMDİLİK İZİNLİLER.."

TÜRK FUTBOL CAMİASI BÖYLE  BİR UYGULAMAYA İLK KEZ TANIK OLDU.. TAKIM VE ODA ARKADAŞLARININ PARASINI ÇALDIĞI İDDİA EDİLEN BRYAN DABO'NUN PARASIDA ÖDENEREK YOLLAR AYRILMIŞTI.

FRANSIZ BRYAN DABO'YA HİZMETLERİ İÇİN ""HEM TEŞEKKÜR HEMDE 'BAŞARILAR' DİLENDİ!..""


Geçen sezon süper ligden yedinci kez birinci lige düşen ve yeni sezona birinci ligde çok kötü bir başlangıç yaparak 6 puanla 13. sırada yer alan ÇaykurRizespor'da önceki gün çok ilginç ve süpriz bir gelişme yaşandı.

Zira Yeşil-Mavili yönetim kurulu süresiz kadro dışı bıraktığı 3 takım kaptanını izinli saydıklarını yazılı bir açıklama ile kamuoyuna duyurdu 1.ligde ilk yenilgisini takipçisi olduğu Adanaspor deplasmanında 2-0'lık bir yenilgi alan ÇaykurRizespor yönetim kurulu olağanüstü toplanarak takımda kaptan olarak görev yapan sağ bek Gökhan Gönül geri dörtlü elemanı Selim Ay ve sol bek Erhan Albayrak'ı süresiz kadro dışı bırakmasına karşın bu sürpriz gelişmeyi bu 3 futbolcunun kadro dışı değil de istekleri doğrultusunda izinli saydıklarını açıklaması çeşitli polemik ve tepkilere neden oldu.

ÇaykurRizespor'da şuan öyle veya böyle kadro dışı kalan milli futbolcu ve sağ bek Gökhan Gönül geri dörtlü elemanı Selim AY ve sol bek Erhan Abayrak'ta bu gelişme karşısında  sessiz sedasız şehirden ayrılarak Rizeyi terk ettikleride öğrenildi. 


Zira bu 3 futbolcuya bir türlü ulaşılamıyor  ve  telefonlarına da yanıt vermiyorlar.

Yeşil-Mavililerde kadro dışı bulunan bu üç futbolcudan Gökhan Gönül 2 yıl önce Fenerbahçe'den Selim Ay Konyaspor'dan ve Erhan Albayrak Antalyaspor'dan ÇaykurRizespor'a transfer olarak geçen yılda takımlarının Süper Lig de 7. kez veda ederken büyük  üzüntü yaşamışlardı.

Solbek Erhan Albayrak 7 yıl aradan sonra ÇaykurRizespor'a dönerken Gökhan Gönül ve Selim Ay'da önceki sezon Yeşil- Mavili kadroya büyük ümitlerle dahil olmuşlardı şimdi ise bu üç futbolcunun izinlerinin  ne kadar süre olduğu ve yeniden ÇaykurRizespor'un kadrosuna dahil olup  olmayacakları da merakla bekleniyor.

Camiada bu futbolcularının izinlerinin Çaykur'da görev yapan işçiler gibi haftalık mı aylık mı ve süresiz mi oldukları da konuşuluyor bu arada yeşil mavilerin milli kalecisi ve takım kaptanı Gökhan Akkan'da transferin son gününde takımdan sürpriz bir kararla ayrılarak 7 yıl sonra eski takımı olan Süper Lig ekibi MKE Ankaragücü'ne de transfer olmasında büyük tepkilere neden olmuştu. Öte yandan geçen sezon ÇaykurRizespor'un Süper lig'den düşmesini engelleyemeyen Bülent Korkmaz'ın tüm bu gelişmelere sessiz kalarak hiçbir açıklama yapmayarak topu ağlara değil de yönetim kuruluna atmasıda dikkat çekti.

Ligin 7. haftasında Rize'de de 1. ligin yeni ve flash ekibi M-bodrumspor'u konuk edecek olan ÇaykurRizespor'da asıl hedefin teknik direktörü Bülent Korkmaz ve teknik ekibinin olduğu öne sürülüyor M-Bodrumspor karşısında alınacak olumsuz skor karşısında Bülent Korkmaz ve ekibi ile yolların kesin olarak ayrılacağı iddia ediliyor ve öne sürülüyor..

ODA ARKADAŞLARININ PARASINI ÇALAN  BRYAN DABO YA ALACAKLARIDA ÖDENEREK YOLLAR AYRILMIŞTI.

ESKİ YÖNETİMİN ALDIĞI FRANSIZ FUTBOLCUYA  YENİ YÖNETİM "HEM TEŞEKKÜR ETTİ HEMDE BAŞARI"DİLEMESİDE ŞAŞKINLIK YARATTI.

Öte yandan Süper lig'de ÇaykurRizespor'un formasını giyen B.Faso asıllı Fransız futbolcu Bryan Dabo'nun  sözleşmesi de karşılıklı anlaşılarak sessiz sedasısız feshedildiği de öğrenildi. Eski başkan Tahir Kıran döneminde büyük ümitlerle alınan Fransız orta alan elemanı Bryan Dabo geçen sezon Düzce'deki Topuk yaylasındaki kampta ismi  oda ve takım arkadaşı Yasin Pehlivan'ın 150 dolarını  almakla gündeme gelmişti. Tüm bu nahoş  gelişme karşısında Dabo  hakkında hiçbir adli soruşturma açılmazken kulüp yönetimi de olayın üzerine fazlaca gidemedi bu gelişmeden  sonra kadro dışı bırakılmayan ve zorunlu  izine de çıkarılamayan Bryan Dabo 800.000 Euro alacağının 300.000'inden vazgeçince 500.000 Euro ödenerek kulüple ilişkisinide sessiz sedasız keserken mevcut şuanki yönetim kendisine hizmetleri için 'Teşekkür' sonrasındada 'Başarı' dileklerini de iletti ÇaykurRizespor'dan ayrılan Fransız futbolcu Dabo komşu Yunan ligi'ne transfer oldu.

Kaynak: () - Faik BAKOĞLU Editör:
Etiketler: RİZE'DEN, ALDI, BAŞINI, GİTTİLER,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
RİZE'DEN ALDI BAŞINI GİTTİLER
RİZE'DEN ALDI BAŞINI GİTTİLER
RİZE'DEN ALDI BAŞINI GİTTİLER
RİZE'DEN ALDI BAŞINI GİTTİLER
Yorumlar
Haber Yazılımı