RİZE'DEN SESLENDİ. ELİ VİCDANA KOYMAK LAZIM
Haber
03 Aralık 2020 - Perşembe 10:41 Bu haber 1179 kez okundu
 
RİZE'DEN SESLENDİ. ELİ VİCDANA KOYMAK LAZIM
Siyaset Haberi
RİZE'DEN SESLENDİ. ELİ VİCDANA KOYMAK LAZIM

Bir Ülkenin İtibarını Halkının Refah Seviyesi Belirler


Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender asgari ücret tartışmalarına eli vicdana koyarak girmek gerektiğini söyleyerek bir basın açıklaması gerçekleştirdi.


"Her yıl asgari ücretin ne kadar olması gerektiğine dair fikirler belirtilir durur ama gerçek şu ki, açıklanan miktarlar yoksulluk sınırının bile çok altında oluyor" diyen Saadet Partisi Rize Merkez İlçe Başkanı Mustafa Kalender, "Ülkemizin itibarı mevzu bahis edilip yönetim kadrosunda sürekli artan lüks yaşam, bu itibarı halk nezdinde düşürmektedir. Devleti temsil ettikleri için bu durumu savunanlar, asıl milleti temsil etmektedir. Bu milletin yaşadığı sıkıntıları hissetmeden kâmil manada iyi bir yönetim olması ve ekonominin yükselişe geçmesi mümküm değildir." dedi.


Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'nun "Asgari ücrette hedef yoksulluk sınırı olmalıdır. Evet, bu bir kerede gerçekleşmez ama atılacak adımlar bu hedefe göre atılmalıdır. Böyle bir anlayışın dışında asgari ücretin belirlenmesi çalışana zulümdür." sözlerini hatırlatan Kalender, hükümeti zulme dur demeye davet etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE'DEN, SESLENDİ., ELİ, VİCDANA, KOYMAK, LAZIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı