RİZE İL MÜDÜRÜ GİDİCİ Mİ? İHBAR HATTI İLE HABER YAPTIRDILAR.
Haber
19 Ekim 2020 - Pazartesi 14:43
 
RİZE İL MÜDÜRÜ GİDİCİ Mİ? İHBAR HATTI İLE HABER YAPTIRDILAR.
Rize Haberi
RİZE İL MÜDÜRÜ GİDİCİ Mİ?  İHBAR HATTI İLE HABER YAPTIRDILAR.

Rize Tarım il Müdürü Şafak BULUT hakkında bugün ulusal basında genelde Yarım ve Orman Bakanlığı ile ilgili haberleri ile tanının tarimormanhaber.com isimli haber sitesinde ilginç bir  haber çıktı.


Rize İl Müdürünün görevden alınacağının belirtidiği haberi siz okurlarımızla YORUMSUZ olarak paylaşıyoruz.

 

Rize Tarım ve Orman Müdürlüğünde sular durulmuyor. Adı sıkça mobing iddialarıyla anılan Rize İl Tarım ve Orman Müdürü Şafak Bulut’un görevden alınacağı, yerine ise Rize’nin sevilen simalarından ÇAYKUR Tersane Çay Fabrikası müdürü ve aynı zamanda Ziraat Mühendisleri Odası Rize Şube Başkanı olan Murat Genç’in görevlendirileceği iddia ediliyor.

 

Tarım Orman Haber İhbar Hattı’na gelen bilgiler arasında, yıllardır Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevini yürüten Şafak Bulut’un görevden alınmasının an meselesi olduğuna dair iddialar yer alıyor. Önceki yıllarda mobing uygulamak suretiyle personeli bunalttığı ve zor duruma düşürdüğü iddia edilmiş, müdürlük bahçesinde silahların ateşlendiği tartışmalara kadar kurum itibarını zedeleyecek olaylar yaşanmıştı. Yaşanan hadisenin ardından bakanlık müfettişlerini göndermiş ve konuyu incelemişti.

 

Edinilen bilgilere göre Rize siyaseti ve Bakanlık bürokrasisi tarafından bileti kesilen Şafak Bulut’un yerine, ÇAYKUR Tersane Çay Fabrikası müdürü ve aynı zamanda Ziraat Mühendisleri Odası Rize Şube Başkanı olan Murat Genç’in getirileceği belirtiliyor.

 

Değişim Haberi Mutlulukla Karşılandı

 

İl müdürü tarafından personele yönelik mobing iddiaları ayyuka çıkan Rize İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde değişim haberi mutlulukla karşılandı. İddiaya göre; bir yıl daha görevde kalabilmek için tüm kapıları aşındıran ancak karşılık bulamayan ve görevde olduğu süre boyunce Rize’ye katkısının olmadığı belirtilen il müdürü Şafak Bulut’un kısa süre içinde görevden alınması bekleniyor.

 

tarimormanhaber.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE, İL, MÜDÜRÜ, GİDİCİ, Mİ?, , İHBAR, HATTI, İLE, HABER, YAPTIRDILAR.,
Yorumlar
Haber Yazılımı