Rize Valisi adına Yardım talep ediyorlar
Haber
17 Nisan 2019 - Çarşamba 09:17
 
Rize Valisi adına Yardım talep ediyorlar
Rize Haberi
Rize Valisi adına Yardım talep ediyorlar

DOLANDIRICILIK UYARISI 

Son günlerde bazı art niyetli kişilerin Rize Valisi Kemal Çeber ismini kullanılarak, Rize’de ki ve il dışındaki hayırsever vatandaşlarımızı telefonla aranarak, iyi niyet duyguları istismar edilerek, çeşitli bahanelerle bağış adı altında yardım talebinde bulunulduğuna dair duyumlar alınmaktadır. 

Sayın Valimizin şahsı veya hiçbir devlet kurumu ya da görevlisi tarafından vatandaşlardan bu gibi taleplerde bulunulması yasal olmadığı gibi, bunu dile getirmek de mümkün değildir. 

Bu itibarla; başta Valimiz Kemal Çeber, olmak üzere vali yardımcılarımız, kaymakamlarımız, herhangi bir kamu kurumunun veya kamu yöneticisinin adı kullanılarak, ihtiyaç sahiplerine yardım toplama adı altında aranan hayırsever vatandaşlarımız, bu tür telefonlara itibar etmemelidir.  

Vatandaşımız böyle bir durumla karşılaştığı takdirde hiç vakit kaybetmeksizin, Valiliğimize veya Emniyet Müdürlüğünün 155, Jandarma Komutanlığının 156 numaralı hatlarını arayarak ihbarda bulunmaları ve kesinlikle herhangi bir ödeme de yapmamaları önem taşımaktadır. 

Rize Valiliği 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Valisi, adına, Yardım, talep, ediyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı