RİZE VE TÜRK HALKININ DESTEĞİ İLE AYAKTA DURUYOR
Haber
08 Nisan 2021 - Perşembe 11:02 Bu haber 2875 kez okundu
 
RİZE VE TÜRK HALKININ DESTEĞİ İLE AYAKTA DURUYOR
Rize Haberi
RİZE VE TÜRK HALKININ DESTEĞİ İLE AYAKTA DURUYOR

THK Vatandaşların Desteğiyle Ayakta Duruyor 


Türk Hava Kurumu Rize Şube Başkanı Mehmet Demir, THK’ nun tamamen yardımlarla ayakta durduğunu kaydetti 


Türk hava Kurumu Rize şube başkanı Mehmet Demir, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün direktifleriyle Cumhuriyetimizin ilk yıllarında kurulmuş olanTürk Hava Kurumu, kuruluşundan itibaren Milletimizin hizmetinde kamu yararına çalışmalarına devam etmektedir. Bakanlar Kurulu Tarafından onaylanmış olan Türk Hava Kurumu Tüzüğünde; Sayın Cumhurbaşkanımız Türk Hava Kurumu'nun Onursal Genel Başkanıdır.


Devletimizin başta TBMM Başkanımız olmak üzere çeşitli makamlarındaki devlet yetkilileri Genel Kurul Delegelerimizdir. Tüzüğümüz gereği Mülki Amirlerimiz olan Valilerimiz Kaymakamlarımız da Şubelerimizin Onursal Başkanlarıdır” dedi


Demir, “Ülkemizin havacılık alanındaki kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla 2011 yılında "Türk Hava Kurumu Üniversitesi" kurularak yüksekokulları, fakülteleri ile yurtdışında bu alanda eğitim veren bir üniversite ile ortaklaşa yürütülecek eğitim sistemi ve çift imzalı diplomaları ile havacılık sektöründe istihdam sağlamaktadır. Türk Hava Kurumu, halkımızın destekleriyle havadan yangın söndürme imkân ve kabiliyetini ülkemize kazandıran, 34 yıldır bu hizmeti aralıksız sürdüren ilk ve tek ulusal kurumdur. 


Ülkemizde meydana gelen orman yangınlarına sahip olduğu amfibi yangın söndürme uçakları ile müdahale etmekte, hava ambulans helikopterleri ile yurt içi ve yurt dışı faaliyetlerini sürdürmektedir. Ramazan ayı boyunca THK Şube yetkililerimizin koordinasyonunda Türkiye genelinde Fitre ve Zekât Zarfı, Yardım Pulu  gibi araçlarla yardım toplama çalışması yapılması planlanmaktadır. Ayrıca tüm operatörlerden 3919'a (fitre / zekât veya bağış) yazıp SMS göndererek bir fitre bedeli kadar bağış yapılabilecektir. Türk Hava Kurumu'nun en önemli gelir kaynaklarından olan Fitre ve Zekât zarflarına THK Şubeleri vasıtasıyla, mahalle ve köy muhtarlıklarımız kanalıyla ulaşabilirsiniz. Her yıl olduğu gibi 2021 yılında da iyilikte yarışalım bütün halkımızın desteklerini bekliyoruz"
dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZE, VE, TÜRK, HALKININ, DESTEĞİ, İLE, AYAKTA, DURUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı