Rize YRP Gençlik Kollarından Örnek Davranış
Haber
06 Ekim 2022 - Perşembe 15:50
 
Rize YRP Gençlik Kollarından Örnek Davranış
Siyaset Haberi
Rize YRP Gençlik Kollarından Örnek Davranış

Ülkemizdeki en köklü siyasi hareketlerden biri olan Millî Görüş Hareketinin Merhum lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan liderliğinde kurulan yeniden Refah Partisi kurulduğu ilk günden itibaren Rize'de dikkat çeken faaliyetlere imza atıyor.

 

Yeniden Refah Partisi'nin Rize Gençliği bu kez hayvanları koruma günü için sahaya indi ve Rize esnafına sokak hayvanlarına verilmek üzere mama dağıtımı gerçekleştirdi.

 

"Bir gün değil, her gün" sloganıyla dağıtılan mamalar esnafa dağıtılarak hayvanları bir gün değil her gün hatırlamak gerektiğinin altı çizildi. Yaklaşık 1000 Esnafın dükkân girişlerine asılan mamalar ile Yeniden Refah 'ın Rize il gençliği; hem bir sorumluluk hatırlatmasında bulundu hem de vatandaşı hayra teşvik etti.

 

Yeniden Refah Partisi Rize İl Gençlik Kolları başkanlığından yapılan açıklamada:

 

"Yunus'umuzun da dediği gibi, yaratılanı severiz, yaratandan ötürü… Yeryüzündeki Tüm canlılar Allah'ın mucizesidir ve biz insanlara emanettir. Bu şuurla Yeniden Refah Partili gençler olarak bizler Rabbimizin bütün emanetlerine aynı hassasiyetle yaklaşıyor ve Tüm insanlığın refahı ve huzuru için olduğu gibi tüm yaratılanların refahı için de çalışıyoruz. Hayvanları Sadece hayvanları koruma gününde değil, her gün hatırlamamız gerekiyor. Dolayısıyla bir özel gün ritüeli olarak değil insanlığımızın ve inancımızın gereği olarak hayvanlar için de üzerimize düşeni yapmalıyız. Tüm vatandaşlarımızı bu hayra vesile olmaya davet ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, YRP, Gençlik, Kollarından, Örnek, Davranış,
Yorumlar
Haber Yazılımı