RİZELİ BAKAN YARDIMCISI İSTANBUL'A ATANDI
Haber
24 Aralık 2020 - Perşembe 13:38 Bu haber 2906 kez okundu
 
RİZELİ BAKAN YARDIMCISI İSTANBUL'A ATANDI
- Haberi
RİZELİ BAKAN YARDIMCISI İSTANBUL'A ATANDI

 Adalet Bakan Yardımcısı Rizeli isim Şaban YILMAZ İstanbul'a atandı.
 

Bir çok Savcının yerinin değiştiği kararname ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına Rizeli Adalet Bakan Yardımcısı Şaban YILMAZ  atandı


Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesi tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Adalet Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz atandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevine ise Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça atandı. Akça’dan boşalan Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı görevine ise Gökhan Karaköse getirildi


İrfan Fidan'ın Yargıtay üyesi seçilmesi nedeniyle boşalan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na Adalet Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz atandı.


Yüksel Kocaman'ın Yargıtay üyesi seçilmesi nedeniyle boşalan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevine ise Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça atandı. Akça'dan boşalan Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı görevine ise Gökhan Karaköse getirildi.


ŞABAN YILMAZ KİMDİR? 


1970 yılında Rize'de doğan Şaban Yılmaz, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcısı olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yapan Yılmaz, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Şaban Yılmaz, evli ve iki çocuk babası.


Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Zekeriya Birkan, Şaban Yılmaz ve Uğurhan Kuş, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır. Kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZELİ, BAKAN, YARDIMCISI, İSTANBUL'A, ATANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı