RİZELİ EĞİTİMCİ PERSOENL GENEL MÜDÜRÜ OLDU
Haber
09 Ağustos 2021 - Pazartesi 10:19
 
RİZELİ EĞİTİMCİ PERSOENL GENEL MÜDÜRÜ OLDU
Eğitim Haberi
RİZELİ EĞİTİMCİ PERSOENL GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Kocaeli'nin RİZELİ  İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne atandı


ÖTEDEN BERİ KONUŞULUYORDU


Yaklaşık 7 yıldır İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunda oturan Çelik’in Ankara’ya gideceği, bakanlıkta üst düzey bir görev alacağı, bir genel müdürlüğe getirileceği öteden beri konuşuluyor, yazılıp çiziliyordu. Uzun süredir var olan o dedikodular gerçekleşti.


ZİYA SELÇUK GİDİNCE


Bilindiği gibi iki gün önce Ziya Selçuk Milli Eğitim Bakanlığını bırakmış, yerine bakan yardımcısı Mahmut Özer atanmıştı. İşte bu atamadan iki gün sonra Fehmi Rasim Çelik’in ataması gerçekleştirildi.


PAZARTESİ BAŞLAYACAK


Bu akşam İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve ilçe milli eğitim müdürleri ile vedalaşan Çelik’in yarın yani pazartesi günü Ankara’da yeni görevine başlayacağı, mevcut genel Ömer İnan ile makamda devir teslim töreni gerçekleştireceği ifade ediliyor.


RASİM ÇELİK KİMDİR?


01.07.1958 Rize Güneysu doğumlu.

İlk ve orta öğrenimini Rize’de tamamladı.

1976 yılında İstanbul Pertevniyal Lisesinden mezun oldu.

1976-1977 yıllarında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1. sınıfta öğrenim gördükten sonra lisans eğitimini 1977-1981 yılları arasında Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ve Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümlerinde tamamladı.

Zonguldak Kurucaşile Demirci İlkokulunda mesleğe adım atan Çelik; okul ve kurumlarda öğretmenlik ve yöneticilik yapmasının ardından Rize ili Ceza ve Tevkif Evleri İzleme Kurulu Başkanlığı, Rize İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Manisa İl Millî Eğitim Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı Müşavirliği görevlerini ifa etti.

28 Nisan 2014 tarihinde Kocaeli İl Millî Eğitim Müdürlüğüne atanmıştı.

9 Ağustos 2021 tarihi itibariyle MEB Personel Genel Müdürü oldu.

Evli ve 4 çocuk babası.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RİZELİ, EĞİTİMCİ, PERSOENL, GENEL, MÜDÜRÜ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı