RİZELİ ESKİ VEKİLDEN RİZELİ CUMHURBAŞKANIN'A MEKTUP
Haber
31 Aralık 2020 - Perşembe 19:48
 
RİZELİ ESKİ VEKİLDEN RİZELİ CUMHURBAŞKANIN'A MEKTUP
Rize Haberi
RİZELİ ESKİ VEKİLDEN RİZELİ CUMHURBAŞKANIN'A MEKTUP

Rize eski Milletvekillerinden ANAP’lı Ahmet Kabil yeni yapılan Rize-Artvin Havalimanının adının Mesut Yılmaz olması için Cumhurbaşkanına mektup yazdı.

   
Rize eski Milletvekili Ahmet Kabil sosyal medya üzerinden gönderdiği mektubunda şunları yazdı’

        
Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan-Ankara

    
Sayın Cumhurbaşkanım; demokrasi tarihinde Rize’mizden ilk Cumhurbaşkanı zatialileriniz  Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Rize’den ilk Başbakan Sn.A.Mesut Yılmaz, Türk siyasi tarihine isminizi altın harflerle  yazdırdınız. Biz Rize halkı olarak bu ikiliyi müşterek değerlerimiz olarak görüyor ve iftihar ediyoruz. Size Allahtan uzun ömürler, Sn. Mesut Yılmaz’a da Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânı cennet olsun. Rizeli her iki evladına sahip çıkmış, gerektiğinde desteğini vererek milliyetçiliğini ve sahiplenme sorumluluğunu göstermiştir.

    
Sn. Ahmet Mesut Yılmaz hain darbe teşebbüsüne ve hükümetlerinizin darbecilere karşı her tedbirinin haklılığını Avrupa ülkelerinde kapı kapı dolaşıp konferanslar ve demeçler vererek vatanseverliğini, milliyetçiliğini ve yönetiminize karşı sadakatini dünyaya ilan etmiştir. Sizde demeçlerinizde ne zaman davet ettiysek hasta değilse hepsine katılmıştır ifadeleriniz olmuştur.

    
Sayın Cumhurbaşkanım Türkiye Cumhuriyetinde gelmiş geçmiş bütün Başbakanların kendi illerinde tarih boyu ismini yaşatacak bir eser olduğu malumunuzdur. Yalnız merhum Mesut Yılmaz’ın ilinde ismini ve hatırasını yaşatacak bir eser yoktur.

   
Rize’den ara vermeden altı dönem Milletvekilliği, önemli Bakanlıklar ve üç ayrı Hükümette Başbakanlık yapmış ülkemize ve Rize’mize de birçok önemli hizmetleri olan Sayın Ahmet Mesut Yılmaz’ın isminin Rize-Pazar’da yapımı devam eden Havalimanına verilmesi halkımızın müşterek talebidir.

   
Bu hususun gerçekleşmesi yönünde vereceğiniz talimat Rize halkını mutlu edeceği kanaatimi arz eder saygılarımı sunarım.

                                              

Ahmet Kabil 19.20.21.dönem Rize Milletvekili

Kaynak: () - İsmet KÖSOĞLU Editör:
Etiketler: RİZELİ, ESKİ, VEKİLDEN, RİZELİ, CUMHURBAŞKANIN'A, MEKTUP, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı