Rizeli isim yeni bir göreve atandı. Karar resmi Gazetede.
Haber
27 Nisan 2019 - Cumartesi 12:35 Bu haber 2938 kez okundu
 
Rizeli isim yeni bir göreve atandı. Karar resmi Gazetede.
Eğitim Haberi
Rizeli isim yeni bir  göreve atandı. Karar resmi Gazetede.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan karara göre, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2'nci, 3'üncü ve 7'nci maddeleri gereğince Yükseköğretim Kurulu üyeliklerine Prof. Dr. Hasan Mandal ve Fahri Kasırga seçildi.


Cumhurbaşkanına en yakın isimlerden biri olan Rize Çayelili Fahri Kasırga Cumhurbaşkanlı Genek Sekreterliğinin arından Cumhurbaşkanlığı Baş danışmanlığına atanmıştı.


FAHRİ KASIRGA KİMDİR?


Fahri Kasırga, 1953'te Rize'nin Çayeli ilçesinde doğdu. İstanbul Kabataş Erkek Lisesini bitiren Kasırga, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1977'de mezun olduktan sonra 1978'de Rize hakim adayı olarak mesleğe başladı.


Erzurum-Olur Cumhuriyet Savcı Yardımcısı, Trabzon-Çaykara, Sakarya-Karasu Cumhuriyet Savcılığı ve Fatsa, Diyarbakır, Kocaeli ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevlerinde bulunan Kasırga, 3 Ekim 2003'te Adalet Bakanlığı Müsteşarlığına getirildi.


Kasırga, 22 Temmuz 2007'deki genel seçimler öncesi 8 Mayıs-29 Ağustos 2007 arasında adalet bakanı olarak görev yaptı.


Efkan Ala'nın İçişleri Bakanı olmasının ardından 20 Ocak 2014'te Başbakanlık Müsteşarlığına atanan Kasırga, 11 Eylül 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliğine getirilmişti. 2018 yılında Kasırga, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri olarak atanmıştı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, isim, yeni, bir, , göreve, atandı., Karar, resmi, Gazetede.,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Rizeli isim yeni bir  göreve atandı. Karar resmi Gazetede.
Yorumlar
Haber Yazılımı